Salih Sütcü: Çok çalıştık başardık ve gururluyuz

Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, “Bu başarı sadece yönetim kurulunu oluşturan bizlerin değil, bir ekip başarısıdır. Bunda emeği olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi

Salih Sütcü: Çok çalıştık başardık ve gururluyuz
Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi'nde kurulu 6 tesisiyle üretimine aralıksız devam eden Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş., İstanbul Sanayi Odası'nca (İSO) her yıl açıklanan Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşları listesindeki yerini 509'uncu sıradan 462'inci sıraya taşıdı. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, "Bu başarı sadece yönetim kurulunu oluşturan bizlerin değil, bir ekip başarısıdır. Bunda emeği olan tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.

GIPTA İLE İZLENİYOR
Temelleri 1963 yılında Abdi Sütcü tarafından atılan Abdioğulları Plastik Ambalaj Sanayi A.Ş'nin Yönetim Kurulu Başkanlığını aynı zamanda Adana OSB Başkanlığını da yapan Bekir Sütcü yürütüyor. Yönetim kurulunda ise Ramazan Sütcü, Mehmet Sütcü ve Salih Sütcü kardeşler yer alıyor. Şirketin son yıllardaki hızlı yükselişi, sektörde ve iş dünyasında gıpta ile izleniyor. Aynı zamanda Adana Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi olan Salih Sütcü elde edilen başarıyı şöyle özetledi: "Sıralamada temel kriter, üretimden satışlardır. İSO'nun bu araştırmasını her yıl merakla beklemekte ve heyecanımız her geçen yıl daha da artmaktadır. İnanıyorum ki gelecek yıllarda firmamızı Teknik Tekstil odaklı yeni yatırımlar ile daha iyi yerde göreceğiz. Türkiye'deki en büyük sanayi kuruluşları arasında yerimizi 509'uncu sıradan 462'ye yükseltmek büyük bir başarıdır. TİM listesinde de en başarılı ilk 1000 firma arasında 2015 yılı ihracatımızla 397'inci sıraya yükseldik"

KARDEŞ KURULUŞLAR
Abdioğulları Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi Salih Sütcü, dolu örtüsü, gölge net ve etiketli file gibi ürünlerde Türkiye'nin ilk üreticisi olan Abdioğulları'nın, ilk defa kendilerinin ürettiği monofilament teknik tarım örtüsü ile Türkiye'nin ithalatını azaltmaya yönelik çabalara büyük katkı sunduğunu söyledi. Sütcü, büyümenin en önemli unsurunun Avrupa teknolojisi kullanarak piyasaya yeni ürünler sunmak olduğunu belirterek, kardeş kuruluşları FİLPA Ambalaj ve Dış Ticaret A.Ş. aracılığıyla üretimlerinin yaklaşık yüzde 50'sini ihraç ettiklerini bildirdi. 6 fabrikasında yaklaşık 1100 işçi çalıştıran firmanın ürün gamında, birçok endüstriyel ve tarımsal ambalaj malzemeleri yer alıyor.
BİZE ULAŞIN