Kahramanmaraş’ın koruyucu melekleri

Kahramanmaraş’ın koruyucu melekleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayesinde başlatılan “Koruyucu Aile” uygulamasıyla 110 fedakar aile, yuvaları dağılan çocuklara umut ışığı oluyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının "Gönül Elçileri" projesi kapsamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayelerinde Aralık 2012'de 81 ilin vali eşleri ve sivil toplum kuruluşlarının katkısıyla başlatılan "Koruyucu Aile" uygulaması, ailesinden ayrı kalan çocuklara umut ışığı olmaya devam ediyor.

YURTLAR KAPATILDI
Kahramanmaraş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, uygulamanın başladığı ilk yılda çocuk yuvası, kız ve erkek yetiştirme yurtlarını kapatarak projenin gelişmesine olanak sağladı. Kentte 110 koruyucu aile 148 çocuğa kol kanat geriyor. Kimi evlat hasretiyle kimi de aile ortamı sunma amacıyla kucakladıkları çocuklara biyolojik olmasalar da koruyucu annelik yapıyor. Koruyucu ailelerden Habibe Eminer ve Mürüvvet Toklu, sosyal ve maddi imkansızlıklar nedeniyle ebeveynleri boşanmış olan dört çocuğuna bakarak sevgileriyle aile ortamı sunuyor.
BİZE ULAŞIN