Çukurova’da takas rantına yargı engeli

Çukurova Belediyesi’nin takas yoluyla rant girişimi yargıya takıldı. Büyükşehir Meclisi’nin de onay verdiği karar iptal edildi

Çukurova’da takas rantına yargı engeli
Adana Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından Çukurova Belediyesi'nin Kireçocağı Mahallesi'nde şantiye olarak kullanılan Resmi Kurum Alanı'nın (RKA) Şambayadı Mahallesi'ndeki konut alanıyla takasına olanak tanıyan kararı Adana 1'inci İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. Mahkemenin bu kararı, önemli ölçüde gelir elde etmeyi planlayan Çukurova'nın hayallerini suya düşürdü.

SABAH GÜNEY YAZMIŞTI
Fazlı Meto Bulvarı üzerinde bulunan ve yol, asfalt ve çöp toplama - temizlik şantiyesi olarak kullanılan 38 dönümlük resmi kurum alanını konut ve ticaret alanına dönüştüren Çukurova Belediye Meclisi, Şambayadı'nda toplam 29 dönümlük 2 ayrı konut alanını resmi kurum alanı yaptı. Bu değişiklik Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşınırken SABAH Güney, bunu kamuoyuna duyurdu. Büyükşehir Belediye Meclisi'nden geçen bu teklife 3 ayrı itiraz yapıldı. Ancak meclisin MHP'li ve CHP'li üyelerinin oylarıyla itirazlar reddedildi. AK Partili meclis üyeleri ise çekimser kaldı. Yaptığı itirazın mecliste karşılık bulmaması üzerine konuyu yargıya taşıyan eski Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Başkanı Murat Çelik, kararın iptali için Adana 1'inci İdare Mahkemesi'ne dava açtı. Mahkeme, bilirkişinin sunduğu rapor ışığında Büyükşehir Belediye Meclisi'nin kararını iptal etti. İptal edilen karar Büyükşehir Belediye Meclisi komisyonlarında yeniden görüşülüyor.
BİZE ULAŞIN