Kahraman baba

Kahraman baba

Doğuştan iki kolu olmayan kızını 6 yıldır haftanın 5 günü antrenmana götüren baba Öztürk, fedakarlığıyla evladının umutlarını yeşertiyor

Kahramanmaraşlı Bülent Öztürk, doğuştan iki kolu olmayan 13 yaşındaki milli yüzücü kızının başarısı için herkese örnek olabilecek bir mücadele veriyor. Bülent-Hülya Öztürk çiftinin ilk çocukları olan Sevilay, doğuştan kolları olmadan dünyaya geldi. Eğitim çağına geldiğinde mahalledeki okula başlayan ve bu süreçte ailesinden büyük destek gören Sevilay Öztürk, ayaklarıyla yazmaya başladı.

YALNIZ BIRAKMADI
Arkadaşları ve öğretmenlerinin katkısını yakından hisseden Öztürk, 6 yıl önce kendisi gibi iki kolu olmayan milli yüzücü Beytullah Eroğlu ile tanıştıktan sonra onun da yönlendirmesiyle yüzmeye başladı. Son üç yıldır düzenli antrenman yapan Sevilay'ı babası hiç yalnız bırakmadı. Fedakarlığıyla kızının umutlarını yeşerten baba, haftanın 5 günü antrenmana götürdüğü Sevilay'a kol kanat oldu. Kısa süre önce Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinde işe başlayan babanın en büyük hedefi ise kızının 2020 yılında düzenlenecek paralimpik olimpiyatlarında yarışabilmesi. Henüz 13 yaşında olmasına rağmen azmi ve gayretiyle dikkat çeken Sevilay, Türkiye'de düzenlenen bedensel engelliler yüzme şampiyonalarında 3 birincilik ve 2 de ikincilik elde etti. Halen antrenörü eşliğinde çalışmalarına devam eden küçük kızın en büyük hedefi 2 yıl sonra katılacağı dünya şampiyonasından madalya ile dönebilmek. Sevilay Öztürk, son olarak Almanya'nın Berlin şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Yüzme Şampiyonası'nda S5 kategorisinde 50 metre kelebek yüzmede birinci ve 100 metre sırt üstünde ise ikinciliği elde etti.
BİZE ULAŞIN