Adana’da cinayet davaları birleşti

Adana’da amcasının katil zanlısının babasını öldüren sanık, bir kadını daha öldürdüğünü itiraf edince hakkında ikinci bir dava daha açıldı. Mahkeme, iki davayı da birleştirdi

Adana’da cinayet davaları birleşti
Adana'da amcasının katil zanlısı Gökhan Denk'in (18) babası Müslüm Denk'i (41) cezaevi girişinde öldüren ve bir kişinin de yaralanmasına neden olan Mehmet Emin Elmastaş (18) Neriman Hügül adlı kadını da halasının değil kendisinin öldürdüğünü itiraf edince hakkında yeni bir dava daha açıldı. Mahkeme iki cinayet davasını birleştirdi.

ÜÇ AYRI CİNAYET
Cinayetler zinciri şöyle gelişti: 8 Ağustos 2015'te bir barda çıkan kavgada İzzet Elmastaş öldürüldü. Katil zanlısı Gökhan Denk tutuklandı. Öldürülen İzzet'in kız kardeşi Leyla Elmastaş (29) kardeşinin öldürülmesinden sorumlu tuttuğu Neriman Hügül'ü çarşaf giyip av tüfeğiyle öldürdüğü iddiasıyla tutuklandı. Tutuklu kadın, suçlamayı kabul etmedi.

İNTİKAM İÇİN
Mehmet Emin Elmastaş da, 4 Mart günü amcasının katil zanlısı Gökhan Denk'in babası Müslüm Denk'i Adana E Tipi Kapalı Cezaevi girişinde öldürdü, 1 kişiyi de yaraladı. Savcı, sanık hakkında ağırlaştırılmış müebbet ve ayrıca 7,5 yıl hapis cezası istedi. Mehmet Emin Elmastaş, Adana 7. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki ifadesinde Neriman Hügül'ü de kendisinin öldürdüğünü itiraf etti.

İFADEDE ÇELİŞKİ
Mehmet Emin Elmastaş, Neriman'ı kendisinin vurduğunu öne sürerek, "Amcamın para karşılığı öldürüldüğü söylenmişti. Neriman da paralanmıştı. Böyle olunca zoruma gitti. Siyah etek ve peçe giyerek olayı gerçekleştirdim. Hava aydınlıktı" dedi. Mahkeme başkanı, Neriman Hügül'ün 19.50'de vurulduğunu hatırlatıp, çelişkiyi sordu. Sanık saatte yanılmış olabileceğini söyledi.
BİZE ULAŞIN