Benfica modeli

Avrupa’nın köklü takımlarından Benfica’yı rol model alan Gaziantepspor yönetimi Kulüp Başkanı Luis Filipe Vieira ve sportif direktör Rui Costa ile bir araya geldi

Benfica modeli
Gaziantepspor Futbol Şube Sorumlusu Mustafa Kızıl, Benfica'nın başkanı Luis Filipe Vieira ve sportif direktörü Rui Costa ile bir araya geldi. Kızıl, Benfica'nın tesislerinde gerçekleşen ziyarette, Avrupa'nın köklü takımlarından Portekizli Benfica'yı rol model aldıklarını belirtti. Başkan Vieira ve Rui Costa'ya takımları hakkında bilgi veren Kızıl, genç oyuncuları ve teknik adamları ülke futboluna kazandırmayı kendilerine prensip edindiklerini, kulübün mali yapısını düzeltmeyi ve sportif başarıya ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti.

ALTYAPIDA ANLAŞMA
Transfer politikaları, şirketleşme çalışmaları, kurumsal yapı, marka değeri ve reklam gelirleri hakkında da bilgi veren Kızıl, sponsorluk gelirlerinin artırılabilmesi yönündeki çalışmalarını da anlattı. Benfica ile Gaziantepspor arasında karşılıklı oyuncu transferlerinde ve altyapı çalışmalarında iş birliği yapılmasına karar verildiği, Gaziantep ekibinin oyuncusu Serkan Bakan'ın Benfica altyapısına katılacağı ve burada antrenmanlara çıkacağı da açıklamada yer aldı.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR
Luis Filipe Vieira, Mustafa Kızıl'a üzerinde isminin yazılı olduğu Benfica formasını hediye ederek, ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundu. Kızıl da Vieira'ya Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın formasını hediye etti. Bu arada transfer çalışmalarını tüm hızıyla sürdüren kırmızı-siyahlı ekip önemli isimlerle görüşmelerini sürdürüyor.
BİZE ULAŞIN