Yaş yetmiş iş bitmemiş

Adana’da müftülükten emekli olan 3 çocuk, 4 torun sahibi 70 yaşındaki Mahmut Yılmaz, 36 yıl önce yarım bıraktığı eğitimini tamamlayarak, ÇÜ İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu

Yaş yetmiş iş bitmemiş

Adana'da müftülükten emekli olan Mahmut Yılmaz, 36 yıl önce yarım bıraktığı üniversite eğitimini 70 yaşında tamamlayarak, Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Mezuniyetini çocukları ve torunlarıyla birlikte kutlayan Yılmaz, "Yaşım yetmiş ama işim bitmedi. En büyük hayalim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak. Yaşım büyük olmasına rağmen ilim adamı olan Cumhurbaşkanımızın ellerlinden öpmek istiyorum" dedi.

70 yaşındaki emekli imam üniversite bitirdi!

KAYDINI YAPTIRDI
Mahmut Yılmaz, imam-hatip ortaokulu ve lise eğitiminden sonra 1970'te imamlık yapmaya başladı. 1980'de Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesini kazanan ancak memurluğu nedeniyle eğitimine devam edemeyen Yılmaz, imamlıktan sonra müftülükte memur olarak başladığı işinden 2011'de emekli oldu. Yılmaz, aynı yıl çıkan afla Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) İlahiyat Fakültesi'ne kayıt yaptırarak 65 yaşında tekrar okul hayatına başladı ve bu yıl diploma almaya hak kazandı. Mezuniyet törenine oğlu Hüdayi Yılmaz, torunları Tahire Tuğba, Osman Sami, Ervanur ve Senanur ile birlikte katılan Mahmut Yılmaz'ın heyecanlı olduğu gözlerinden okunuyordu. Diplomasını almak için kürsüye çıkan Mahmut Yılmaz, öğretim üyeleri ve mezun olan öğrenciler tarafından alkış yağmuruna tutuldu. Gördüğü ilgi karşısında heyecanlanan Yılmaz, öğrencilik yıllarında yaşadığı birbirinden ilginç anılarını anlattığında amfidekiler gülme krizine tutuldu.

OKUMANIN YAŞI YOK
Gençlere örnek olmak için okumaya başladığını belirten Mahmut Yılmaz, "Okumanın yaşı yoktur. Yaşım 70 olabilir ama işim bitmemiş. Allah kısmet ederse yüksek lisans yapmak istiyorum. Öğretmen olarak Suriyeli mülteci kardeşlerimizin bulunduğu kamplarda eğitim vermek istiyorum. Allah yolunda olur, hizmet etmek istiyorum. Ama en büyük isteğim Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ile tanışmak. Benim yaşım 70, kendisinden büyüğüm ama o bir ilim adamı. Ellerinden öpmek istiyorum. Ülkemizi çok ilerilere taşıdı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN