TÜRGEV gençlere yeni ufuk açıyor

TÜRGEV gençlere yeni ufuk açıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile görüşen Belediye Başkanı Seyfi Dingil, “Gençlere yeni ufuklar açılıyor” dedi

  • Güney
  • Pazar 27.06.2016
İstanbul'da Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından düzenlenen iftar ve mezuniyet törenine katılan İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil, törende Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın eşi Semiha Yıldırım ile görüştü, TÜRGEV çalışmalarından övgü ile bahsetti, TÜRGEV'i İskenderun'a davet etti.

ÇALIŞMALARI TAKDİR ETTİ
TÜRGEV Yönetim Kurulu Üyesi Bilal Erdoğan ile koyu bir sohbete dalan Belediye Başkanı Seyfi Dingil, TÜRGEV'in gençlere yeni ufuklar açtığını belirterek, "TÜRGEV, öğrenciler için yaptırdığı yurtlar ve misafirhanelerle çok önemli bir vakıf. Yurtlar ve okullarında verilen bilimsel, sanatsal, kültürel, sportif faaliyetlerle yeni Türkiye'nin inşasına katkıda bulunacak, uluslararası platformlarda söz sahibi olabilecek, özgüveni tam, köklerinin farkında olan, tarihini, kendini ve hedefini iyi bilen, araştıran, üreten, girişimci gençler yetiştirmeyi kendine düstur ediniyor" dedi.

GENÇLİĞİ ÖNEMSİYORUZ: Başkan Seyfi Dingil'in bu sözleri karşısında duygulanan Bilal Erdoğan ise eğitime ve gençlere büyük önem verilmesi gerektiğini belirterek, "Sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerinin desteklenmesi gerekir. Bu hizmetler insanlarımızın şevki, desteği olmasa bu yerlere gelemez. Herkesi sivil toplum kuruluşlarının faaliyetlerine katkı sunmaya, en azından okul aile birliklerinde görev yapmaya davet ediyorum. İskenderun halkına sizlerin nezdinde sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN