Niğde’ye 60 milyon liralık yatırım yolda

Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, yeni yatırımlar için ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 60 milyon TL tutarında ihale yapılacağını açıkladı

Niğde’ye 60 milyon liralık yatırım yolda
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, bu yıl içinde hayata geçirilecek önemli projeleri açıklayarak, yeni yatırımlar için ağustos ayı sonuna kadar yaklaşık 60 milyon TL tutarında ihale gerçekleştireceklerini bildirdi. 2016 yılı bütçesinin 120 milyon TL olduğunu belirten Akdoğan, 7 yıl önce 57 milyon TL borçla devraldıkları belediyenin piyasaya borcunun kalmadığını söyledi.

NİĞDE YENİLENİYOR
Başkan Akdoğan'ın verdiği bilgiye göre, yeni ve eski sanayi sitesi Hıdırlık mevkiine taşınacak. Bor yoluna nikâh salonu ve sosyal tesis, Selçuk Mahallesi'ne düğün salonu ve 5 ayrı bölgede semt sahaları yapılacak. Halk Kompleksi'nin ihalesi yapılacak, kamyon garajı bu yıl içinde tamamlanacak. Hayvan pazarının kapasitesi iki katına çıkarılacak. Derbent Kavşağı'ndan Fertek Kavşağı'na kadar kaldırımlar çift yönlü olarak yeniden düzenlenecek. 3 mahalleye 3 yeni kapalı pazaryeri yapılacak.

PİYASAYA BORCU YOK
Niğde Belediyesi'nin 100 milyon TL olarak 2015 yılı bütçesinin tamamlandığını, 2016 bütçesinin ise 120 milyon TL olduğunu belirten Akdoğan, "7 yıl önce 57 milyon TL borçla devraldığımız Niğde Belediyesi'nin bugün piyasaya borcu kalmadı. Bu yıl yapılacak yeni yatırımlar için ağustos ayı sonuna kadar 60 milyon TL tutarında ihale gerçekleştireceğiz. Bunun 30 milyon TL'sini bu yıl, 30 milyon TL'sini de 2017 yılı ağustos ayına kadar tamamlayacağız" dedi.
BİZE ULAŞIN