15 Temmuz’a anlamlı destek

Gaziantepli sanayiciler, 15 Temmuz Şehitleri için başlatılan dayanışma kampanyasına 21,6 milyon lira bağışlayarak anlamlı bir destek verdi

15 Temmuz’a anlamlı destek
Gaziantepli sanayiciler, Başbakanlık tarafından 15 Temmuz darbe girişimindeki şehitlerin aileleri ile gazilere yönelik düzenlenen "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na 21,6 milyon lira bağışladı. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) tarafından üyelerine yönelik yapılan kampanyaya destek çağırısında sanayiciler yoğun ilgi gösterdi. Yapılan çağrıya büyük bir duyarlılık gösteren Gaziantepli sanayiciler, 8 Ağustos– 26 Eylül tarihleri arasında toplam 21 milyon 634 bin 660 TL bağışlayarak dayanışma kampanyasını yürüten Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının belirttiği banka hesaplarına yatırdılar.

YARISINI KARŞILADI
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) "15 Temmuz Dayanışma Kampanyası"na katkıda bulunan Oda ve Borsaların listesini internet sitesinde kamuoyuyla paylaşılarak oda ve borsa üyelerinin isimleri ve yaptıkları yardım tutarı belirtiliyor. Listeye göre, kampanyaya toplam 53 milyon 366 bin 424 TL tutarında bağış yapıldı. Bunun yüzde 40,5'lik bölümüne karşılık gelen 21 milyon 634 bin 660 TL'lik para yardımı sadece Gaziantep Sanayi Odası üyeleri tarafından karşılandı. Ülkemizin 15 Temmuz'da tarihte eşi benzeri görülmemiş kanlı bir darbe girişimi yaşadığını, yüzlerce insanımızın şehit olduğunu ve yaralandığını anımsatan GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Sani Konukoğlu, sokaklara dökülen kahramanlarımızın canları pahasına tankların ve kurşunların önünde durarak hain girişimi engellediğini, karanlık geceyi aydınlığa çıkardığını vurguladı.

DEMOKRASİ ÖRNEĞİ
Konukoğlu, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlere ve gazilere minnet ve şükran duyduğunu ifade ederek, "Darbe girişimine karşı canlarını ortaya koyanlar; cesur duruşlarıyla milli egemenliğe sahip çıktılar. Dünyaya demokrasi örneği verdiler. O gece yapılanlar hiçbir parasal değerle ölçülemeyecek kadar kutsaldır. Başbakanlığımızın başlattığı dayanışma kampanyası sayesinde, demokrasi şehitlerimize ve kahraman gazilerimize vefa borcumuzu bir nebze de olsa sunma imkanı bulduk" dedi.
BİZE ULAŞIN