Halk üniversitesinin yeni adı: KAMEK

Halk üniversitesinin yeni adı: KAMEK

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç’un talimatıyla kurulan KAMEK adeta bir üniversite gibi çalışıyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç'un talimatıyla 2015 yılında kurulan kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları, bugün gerek kursiyer sayısı, gerek eğitim branşı ve kalitesiyle Anadolu'nun en büyük 'halk üniversitesi' olmaya doğru hızla ilerliyor. KAMEK sadece kurslarıyla değil, çeşitli eğitim faaliyetleri ve sosyal etkinliklerle de adından söz ettiriyor.

3 BİN 709 KURSİYER
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi ve Özel İdare İş Merkezi başta olmak üzere Afşin, Elbistan ve Türkoğlu ilçelerinde de kurslar veren KAMEK, 2015 yılında mesleki eğitimde 527, konservatuarda 860, sanat eğitiminde 430 ve kişisel gelişimde 710 olmak üzere 2 bin 527 kişiye kurs verdi. KAMEK Ağustos 2016 itibariyle bu sayıyı 3 bin 709 kişiye çıkardı. KAMEK projesi yetişkin, erkek, kadın, genç, yaşlı, çocuk, engelli ve eski hükümlü ayırt etmeksizin toplumun her kesimine ulaşarak dev bir aile olma hedefinde.

GENİŞ YELPAZEDE EĞİTİM
Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi'nde Yazarlık Atölyesi, Aşçı Yardımcılığı, Aşçı Çıraklığı, Ev Yemekleri Hazırlama, Resim, Ebru, Stilistlik, Çini-Tezhip, Kağıt Rölyef, Ahşap Boyama, Diksiyon, Drama, Halk Oyunları, Ney, Ud, Kanun, Keman, Bağlama, Klarnet, Tasavvuf Musikisi Korosu, Sanat Müziği Korosu, Halk Müziği Korosu dallarında kursiyerlere eğitimler veriliyor. Özel İdare Kurs Merkezi'nde de Kuaförlük, Özel Gün ve Nikah Şekeri Hazırlama, Autocad, Bilgisayar Kullanımı, Osmanlıca, Ney, Ud ve Keman dallarında kurs veriliyor.
BİZE ULAŞIN