Gündoğdu Sanat Günleri başlıyor

Gündoğdu Sanat Günleri başlıyor
Gündoğdu Holding- Vakıf'ın 30. yılında 7 milyon TL'ye mal olan yeni ek hizmet binasının içerisinde bulunan bölgenin en büyük sanat galerisi önemli bir sergi ile kapılarını açıyor. Ünlü ressamlardan Müslüm Teke'nin 17. Kişisel Resim Sergisi 10 Ekim tarihinde Gündoğdu Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak ve 28 Ekim tarihine kadar gezilebilecek.

SANATI ÖNEMSİYOR
Gündoğdu Sanat Galerisi Direktörü Nini Önözden, galerinin sanat adına çok anlam ifade edeceğinin altını çizerek, yıl boyunca sergiler ve workshopların yer alacağını söyledi. Önözden, "Gündoğdu olarak sanatı önemseyen bir kurumuz. Tüm öğrencilerimiz mutlaka buraya gelip sanatçının ürünleriyle ve kendisiyle tanışacaklar. Sanata ilgi duyan bir çocuk için bu galeri çok anlam ifade edecek" dedi.

BÖLGE İÇİN ŞANS
Ressam Müslüm Teke de Gündoğdu Sanat Galerisi'nin Adana için bir şans olduğunu belirterek, böyle büyük bir galerisi olan başka okul görmediğini söyledi. sanatçının yağlı boya ağırlıklı karışık teknikten oluşan sergisinde insan temalı 50 eser yer alacak. Teke çalışmaları için, "Resimlerin insanın bilinçaltının yüze yansıması diyebiliriz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN