Atlı okçular kupasını aldı

Adana’da düzenlenen ve 19 ülkeden yerli yabancı 720 sporcunun katıldığı 8. Avrasya Geleneksel Okçuluk Müsabakaları ödül töreniyle sona erdi

Atlı okçular kupasını aldı

Adana'nın Yüreğir ilçesinde, 8. Avrasya Geleneksel Okçuluk Müsabakaları (ETRAC) sona erdi. Yüreğir Kaymakamlığı ile Yüreğir Belediyesinin organize ettiği, Gençlik ve Spor Bakanlığının desteklediği etkinlikler Sarıçam Mustafalar mesire alanında yapıldı. 19 ülkeden yaklaşık 720 sporcudan dereceye girenlere kupaları Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarafından verildi. Yüreğir Kaymakamı Fatih Genel, Avrasya Geleneksel Okçuluk müsabakalarının başarıyla sonuçlandığını belirterek, "Adana bu organizasyona sahip çıktı. Umuyorum ki bu organizasyonun devamı hep burada yapılır. 19 ülkeden çok sayıda katılım oldu. Yüzü aşkın kulüpten, yüzlerce sporcu yarıştı. Çok heyecanlı iki gün yaşadık. Bu spora gönül verenler mutlu oldu" dedi.

GELENEĞİMİZ YAŞIYOR
Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ise geleneksel sporların geleceğe taşınmasına önem verdiklerini belirtti. Okçulukta Türk milletinin çok başarılı olduğunu vurgulayan Çelikcan, "Bu organizasyonla geçmişimizi çocuklarımıza biraz olsun anlatmış olduğumuzu düşünüyoruz. Geleneklerini yaşatan toplumlar dünyada dimdik ayakta kalırlar" diye konuştu.

BİLAL ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR
Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan'ın bu etkinlikleri yapmadaki maddi ve manevi desteklerinin önemli olduğunu vurgulayan Başkan Çelikcan, Erdoğan'a teşekkür etti. Vali Mahmut Demirtaş ve Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkan Vekili Hakan Kazancı'nın da izlediği finallerde dereceye girenlere kupa ve madalyaları düzenlenen törenle verildi.

BİZE ULAŞIN