Kocası firari kadına örgüt üyeliği davası

MİT TIR’ları davasında aranan FETÖ üyesi Mehmet Cevher Koyuncu’nun eşi Bedriye Koyuncu hakkında ‘silahlı terör örgütü üyeliği’ suçundan 10 yıla kadar hapis istendi

Kocası firari kadına örgüt üyeliği davası

Adana'da MİT TIR'ların yasa dışı durdurulmasına ilişkin dava kapsamında aranan FETÖ'cü Mehmet Cevher Koyuncu'nun kaza yapan otomobilini polisten teslim almaya çalışan eşi Bedriye Koyuncu'nun da FETÖ ile bağlantısı ortaya çıktı. Tutuklanan Bedriye Koyuncu (36) ile ilgili soruşturma tamamlandı. FETÖ ablası olduğu ileri sürülen Koyuncu hakkında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan Adana 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne 10 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

KAZAYA KARIŞTI
İddianameye göre, kapatılan FETÖ okullarından Burç Eğitim Kurumlarında öğretmenlik yapan Mehmet Cevher Koyuncu adına kayıtlı 01 LM 599 plakalı araç 8 Eylül'de maddi hasarlı kazaya karıştı. FETÖ örgüt üyeliğinden hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ'cü öğretmenin Işık Dershanesinde öğretmenlik yapan eşi Bedriye Koyuncu kazadan 2 gün sonra polis merkezine giderek eşinin kendisine daha önce verdiği vekaletle aracı geri almak istedi.

BYLOCK KULLANICISI
Polisin yaptığı incelemede öğretmen Bedriye Koyuncu'nun silahlı terör örgütü üyesi ile bağlantısı olduğu tespit edildi. FETÖ ablası olduğu öne sürülen kadın tutuklanarak cezaevine konuldu. Hazırlanan iddianamede, Bedriye Koyuncu'nun FETÖ mensupları arasında iletişimde kullanılan ByLock kullanıcısı olduğu, örgüt yöneticileri ve üyelerinden emir ve talimatlar aldığı belirtildi. Sanığın Bank Asya hesaplarının incelendiği ve kaçak olan eşi tarafından hesabına 2014'te 249 bin 500 lira ve 83 bin 100 dolar ile 2015'te 30 bin 125 dolar para yatırıldığının tespit edildiği bildirildi.

ÖRGÜT ADINA EYLEM
Tutuklu kadınla ilgili değerlendirme şu şekilde yapıldı: Zanlının terör örgütü adına örgüte militan yetiştirilmesinde kullanılan dershanede çalışması, terör örgütü elebaşının talimatları doğrultusunda Bank Asya'ya para yatırması ve örgüt üyeleri arasındaki gizli iletişimde kullanılan şifreli ByLock'u kullanması şeklinde gerçekleşen eylemleriyle terör örgütünün hiyerarşik yapısı içinde yer aldığı iddiasının kesin ve net olarak ispatlandığı, FETÖ/PDY'ye üye olduğu, örgüt adına eylem ve faaliyette bulunduğu, bu suretle üzerine atılı suçu işlediği evrak kapsamında anlaşılmaktadır. Kapkaççıları kuru kafa etiketi yakalattı Tutuklu sanığa

BİZE ULAŞIN