Oba Makarna AR-GE ve inovasyonla büyüyor

İnovasyonu şirket kültürünün bir parçası haline getirdiklerini söyleyen Oba Grup CEO’su Alpaslan Özgüçlü, tüketicilerinin ihtiyaçlarını takip edip tüm yatırımlarını buna göre yaptıklarını açıkladı

Oba Makarna AR-GE ve inovasyonla büyüyor
Sektörünün lider kuruluşlarından Oba Makarna AR-GE ve inovasyona yönelik yatırımlarını sürdürüyor. İnovasyonu şirket kültürünün bir parçası haline getirdiklerini söyleyen Oba Grup CEO'su Alpaslan Özgüçlü, "Sürdürülebilir başarının temelinde kurumsallaşma gibi AR-GE ve İnovasyona yapılan yatırımlar yatar" dedi. Özgüçlü, tüketici ihtiyaçlarını takip edip tüm yatırımlarını buna göre yaptıklarını söyledi.

HEP DAHA İYİSİ
Günlük bin ton kapasitesiyle Türkiye'nin en büyük makarna üretim tesislerine sahip olan Oba Makarna'nın aynı zamanda dünyanın ikinci büyük tesisi olduğuna dikkat çeken Özgüçlü, "Toplumumuza ve çevreye verdiğimiz önem kadar yeniliğe de önem veriyoruz. Çünkü tüketicilerimiz için her zaman daha iyisini yapmayı hedefliyoruz. Değişen ve gelişen tüketici ihtiyaçlarını yakından takip ediyor, tüm üretim yatırımlarımızı buna paralel gerçekleştiriyoruz" dedi.

HER NOKTADA VAR
Dünya markası olmanın sorumluluğunu hissettiklerini vurgulayan Özgüçlü "İnovasyonu kültürünü şirketin bir parçası haline getiriyor, araştırma ve geliştirmeye, kaliteden regülasyonlara ve iş süreçlerine kadar değer zincirinin her noktasında çalışıyoruz. Araştırma ve veri toplama, tüketici araştırmaları, beyin fırtınası, literatür taraması, ekip değerlendirme toplantıları, teknoloji araştırma seansı, raporlama süreçleri sonucunda ARGE ve inovasyon süreçlerimizi yönetiyoruz" diye konuştu.

ENERJİ DEPOSU
Makarnanın, herkesin lezzetini çok sevdiği karbonhidrat ve enerji deposu olduğunu kaydeden Özgüçlü, "Makarna olmazsa olmaz gıda ürünü. Sürdürülebilir başarının sırrı tüketici alışkanlıklarına göre değişen beklentileri yakinen takip etmek, teknolojiyi üstün seviyelerde kullanmak ve her daim öncü olmak Oba'nın şirket olarak inovasyon ve ARGE misyonudur. Bugünün anneleri kadar geleceğin anneleri olan çocuklarımıza da değer veriyoruz" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN