Şölen Çikolata verimi artıracak

Şölen Çikolata, 4’üncü Organize Sanayi Bölgesi’nde kurduğu tesisinde hata oranını sıfıra düşürmeyi hedefleyen TMP sistemi ile verimi artırmayı hedefliyor

Şölen Çikolata verimi artıracak
Türkiye'nin en önemli gıda şirketleri arasında yer alan Şölen Çikolata'nın 320 milyon TL yatırımla Gaziantep 4'üncü Organize Sanayi Bölgesi'nde hayata geçirdiği yeni tesisi, üretime hızla devam ediyor. Şölen, Gaziantep'teki son teknolojiyle tasarlanan tesisinde uygulamaya başladığı TPM Sistemi (Total Productive Maintenance-Toplam Üretken Bakım) ile hata oranını sıfıra düşürmeyi hedefliyor. Çikolata ve çikolatalı ürünler sektöründe yenilikçi ürünleriyle tüketicilerin ilgisini çeken Şölen'in Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde 2012 yılında yatırımına başladığı tesisi, üretime geçti. 681 çeşit ürünün hatlardan çıktığı tesiste kaza, hata oranını sıfıra indirmeyi hedefleyen TPM Sistemi uygulanmaya başlandı. Şölen CEO'su Elif Çoban, Yeni fabrikadan çıkan ürünlerin raflarda yer almaya başlamasından dolayı mutlu olduklarını açıkladı.

320 MİLYON TL'LİK YATIRIM
Yeni tesis 320 milyon TL yatırım yapıldığını kaydeden Çoban, "Yeni tesisimizin üretim alanı toplam 90 bin metrekare. Bu fabrikamızda gıda güvenliği alanında önemli yatırımlar yaptık. Gururla bahsettiğimiz yeni entegre tesisimiz, Avrupa'nın en son teknolojileriyle donatıldı. Böylece önemli bir kapasite artışı da sağlanmış oldu. Yeni teknolojiler geliştikçe yatırımlarımızla tesisimizi geliştirmeye devam edeceğiz. Şimdi de TPM Sistemi'ni fabrikamızda uygulamaya başlıyoruz" dedi. 200'ün üzerinde ürün çeşidini 100'ü aşkın ülkeye ihraç edildiğini anlatan Çoban, dünyanın şekerleme alanında en önemli listelerinden biri olan Candy Industry Top 100 listesinde 48. sırada yer aldıklarını söyledi. Yaklaşık 2 bin çalışanıyla dünya çapında başarıya ulaşmış markaları bünyesinde barındırdıklarını kaydeden Çoban, "Dubai, Cezayir, Azerbaycan, Suudi Arabistan'da ofislerimiz, Levant Bölgesi, Kanada ve Latin Amerika'da bölge müdürlüklerimiz bulunuyor" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN