Bölgenin ilk Cerrahi Onkoloji polikliniği

Bölgenin ilk Cerrahi Onkoloji polikliniği

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi’nde bölgenin tek Cerrahi Onkoloji Polikliniği törenle hizmete girdi

  • Güney
  • Cuma 15.10.2016
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi, poliklinik hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Yapılan bilimsel çalışmalar ve tıp alanındaki yeniliklere bölgede öncülük etme hedefini sürekli sürdüren Balcalı Hastanesi yine bir ilke imza attı ve bölgenin tek Cerrahi Onkoloji Polikliniği'ni hizmete açtı.

HASTA TAKİBİ
Kanserin ölüm riski en fazla olan hastalık grubu olduğuna dikkat çeken Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Sorumlusu Prof. Dr. Cem Kağan Parsak, kanser hastalarına cerrahi alanda müdahale ettiklerini, uygun olan hasta gurubunda ise son derece başarılı sonuçlar elde ettiklerini dile getirdi. Parsak, açılan bu poliklinik ile birlikte hasta takibinin de son derece rahat olacağını belirtti.

KANSERLE MÜCADELE
Kanser hastalığı ile her alanda mücadele edilmesinin son derece önemli olduğuna vurgu yapan Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Yeşim Taşova, hastane bünyesinde Dâhiliye Onkoloji Bölümü olarak çok önemli çalışmalara imza atıldığını söyledi. Taşova, Balcalı Hastanesi'ndeki yenilenme ve yapılanma çalışmalarının devam edeceğini açıkladı.
BİZE ULAŞIN