Bilal başkan bak şu sahaya

Sarıçam Belediyesi’nin, AK Partili Ahmet Zenbilci döneminde gençleri spora teşvik etmek için yaptığı futbol sahası, MHP’li Bilal Uludağ döneminde kaderine terk edildi

Bilal başkan bak şu sahaya
Dere yatağıydı. Bataklıktı. Aşırı yağmurlarda taşkınlar olur evleri su basardı. AK Partili Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci, önce bu dereyi ıslah etti. Bataklıktan, yeşil alanlar, spor alanları, parklar ve sağlık alanları oluşturuldu. Gençlerin, "Bizi unutmayın spor yapmak istiyoruz ama sahamız yok" serzenişlerine kulak verildi ve futbol sahası yapıldı. Ancak, MHP'li Bilal Uludağ, bu sahayı kaderine terk edince güzel başlayan hikaye mutsuz bir şekilde sonlandı.

ÇİM SAHA TOPRAK OLDU
Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, büyük törenlerle yaz spor okulları bünyesinde futbol okulu açılışı yapıp, mahalleler arası futbol turnuvası ve başkanlık futbol turnuvası düzenlerken, sorumluluğundaki futbol sahası tanınmayacak hale geldi. Hizmete girdiğinde yemyeşil çim sahası bulunan alan şimdi toz toprak içinde. Sahayı çevreleyen tel örgüler birkaç noktasından tahrip edilmiş durumda. Kale ise tellerle ayakta durabiliyor.

DUYARSIZLIĞA TEPKİ
Vatandaşlar mahallelerine kazandırılan futbol sahasının içler acısı durumuna üzülürken Sarıçam Belediyesi'nin duyarsızlığına tepki gösteriyor. Belediyenin bakmadığı sahayı amatör spor kulüplerine vermekten de kaçındığını belirten vatandaşlar, "İlgisizlik yüzünden, spor sahası madde bağımlıların buluşma yeri haline geldi. Madem bakamıyorsun veririsin bir spor kulübüne, hem sen masraftan kurtulursun hem de sporumuzun gelişmesine katkı sağlamış olursun" dedi.

ZİHNİYET FARKI
Futbol sahasının yaklaşık 200 metre ilerisinde bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün sorumluluğundaki Asım Savaş Spor Salonu'nu örnek gösteren vatandaşlar tepkilerini şöyle dile getirdi; "Burada çocuklarımız gençlerimiz spor yapma imkanı buluyor. Belki geleceğin şampiyonları burada yetişecek. Belediye, futbol sahasını amatör spor kulüplerine vermek istemiyorsa Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne devretsin de bu çirkin tablo sona ersin."
BİZE ULAŞIN