DEAŞ ve PKK’lılar aynı evden çıktı

Terör örgütü PKK ile DEAŞ mensubu dört kişi, Elbistan’da aynı evde saklanırken yakalandı. Adliyeye sevk edilen teröristler tutuklandı

DEAŞ ve PKK’lılar aynı evden çıktı
Kahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinde polisin düzenlediği operasyon sonucu aynı evde gözaltına alınan terör örgütleri DEAŞ ve PKK mensubu 4 terörist, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Yakalanan Suriye uyruklu teröristlerden Deham Muhammed el Deham ile kardeşi Mahmut Muhammed el Deham'ın örgütün bombacısı olarak Türkiye'de arananlar listesinde olduğu belirtildi. Teröristlerin turizm bölgesinde bombalı eylem planları olduğu ve izlerini kaybettirmek için Elbistan'a geldikleri belirlendi.

OPERASYON YAPILDI
Elbistan İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Büro Amirliği ekipleri, 8 Ekim'de ilçedeki bir evde terör örgütü üyelerinin kaldığı istihbaratını aldı. Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığından alınan izinle operasyon başlatan TEM ekipleri, aynı evde kalan DEAŞ'lı Riyad Muhammed el Batran, Deham Muhammed el Deham, Mahmud Muhammed el Deham ile PKK'lı Suphi Süleyman'ı yakaladı.

EYLEM HAZIRLIĞI
Aynı evde yakalan DEAŞ ve PKK mensubu teröristler örgütün talimatı ile turizm bölgelerinde eylem faaliyeti planladıklarını ve izlerini kaybettirmek ve hedef şaşırtmak için Elbistan'a tesadüfen geldiklerini, burada kendilerini Suriye'de savaştan kaçanlar olarak tanıtıp pansiyon kiraladıklarını söylediler. Emniyet Müdürlüğünde işlemleri tamamlanan zanlılar, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.
BİZE ULAŞIN