Yeni dönemde mesleki eğitime ağırlık verilecek

Yeni dönemde mesleki eğitime ağırlık verilecek

Silifke Kaymakamı Şevket Cinbir, 'Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği' toplantısında özellikle meslek edindirme kurslarına ağırlık verilmesi gerektiğini vurguladı. Halk Eğitimi Toplantı Salonu'nda Kaymakam Şevket Cinbir'in başkanlığında yapılan toplantıda 2016- 2017 yılında yapılacak olan çalışmalar hakkında fikir ve planlamalar masaya yatırıldı.

626 KURS AÇILDI
Silifke Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Halil İbrahim Ateş, kurslar hakkında bilgi verdi. Ateş, Silifke Halk Eğitim Merkezi'nin 2015-2016 döneminde mesleki ve kültürel olmak üzere toplam 626 kurs açıldığını, bu kurslara 21 bin 97 kursiyerin katıldığını söyledi. Çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Cinbir, geçmiş yıllarda kurs açılmayan mahalleler konusunda çalışma yapılmasını istedi.

MESLEK EDİNİYORLAR
Açılacak kurslarda vatandaşın aldığı belgelerle birer meslek sahibi olacaklarının altını çizen Şevket Cinbir, "Bu aşamada gerek müdürlüğümüz çalışanlarına gerekse okul müdürleri ve öğretmenlerimize büyük iş düşmektedir. Alan taramalarında öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz özveri ile çalışmalı, talepleri değerlendirip vatandaşın talebini yerine getirmek için elinden geleni yapmalıdır" dedi.

BİZE ULAŞIN