Savaş alanından hiçbir farkı yok

Büyükşehir Belediyesi’nin Alparslan Türkeş Bulvarı’nda yapacağı yol genişletme çalışmaları için yıkılan binalar bir yandan çevre kirliliğine neden olurken diğer yandan ölüme davetiye çıkarıyor

Savaş alanından hiçbir farkı yok
Çarşamba 26.10.2016
Son Güncelleme: Salı 25.10.2016
ABONE OL

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin Alparslan Türkeş Bulvarı'nda başlattığı yol genişletme çalışması, çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra vatandaşların hayatını da tehdit ediyor. Aylardır temizlenmeyen ve kaldırımları kaplayan moloz yığınları küçük tepecikler oluştururken, yıkımı yarım kalan binalardan sarkan büyük beton parçaları her an bir facianın kapısını çalmak üzere. Büyükşehir'in göz göre göre gelen bu tehlike karşısında önlem almaması tepkilere neden oluyor.

MOLOZ SEVDASI BİTMEDİ
Büyükşehir Belediyesi'nin neden olduğu ve vatandaşların büyük tepki gösterdiği sorun SABAH Güney'de 18 Mayıs 2016 tarihinde "Büyükşehir'in moloz sevdası" başlığıyla manşetten kamuoyuna duyuruldu. Haberimizin ardından Büyükşehir, kaldırımlardaki moloz işgaline son verdi. Molozu kaldırmakla sorunu çözdüğünü düşünen Büyükşehir'in yanıldığı kısa sürede ortaya çıktı. Yıkım çalışmaları yarım kalan virane görünümlü binalar tehlike saçmaya davet etti.

GÜVENLİK ÖNLEMİ YOK
Bu arada yıkılan binalardan çıkan molozlar yeniden kaldırımlarda tepecikler oluşturmaya başladı. Yarım kalan binalardan sarkan beton parçaları, yoldan geçen insanları ve araçları tehdit etmeye devam ediyor. Bu tablo karşısında Büyükşehir Belediyesi'nin kılını kıpırdatmasına tepki gösteren vatandaşlar, "Başkan Hüseyin Sözlü buraları hiç görmüyor mu? Önlem almak için birilerinin ölmesi, araçların hurdaya dönmesi mi bekleniyor. Bu nasıl yönetim anlayışı" diye eleştirilerde bulundu.

VATANDAŞ KORKUYOR
Harabe halindeki binaların madde bağımlıların mekanı haline geldiğine de dikkat çeken vatandaşlar, "Artık havalar erken kararmaya başladı. Çocuklarımız bir yana bizler bile buradan geçerken korkuyoruz. Her an karşımıza mekan takımından biri çıkar diye ürküyoruz. Bunlar Adana'ya yakışmayan görüntüler. Savaştan çıkmış bir kent gibiyiz. Madem binaları yıkmıyorsunuz, güvenlik şeridi çeksenize. Meselenin çözüme kavuşması için ne bekleniyor" diye konuştular.