Çağ mezunu daha çok tercih ediliyor

Çağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ünal Ay, mezunların uluslararası firmalar tarafından tercih edilen kişiler olduğunu belirterek, “Bu güzel üniversitemiz için büyük mutluluk” dedi

Dünya dilinde eğitim veren, uluslararası standartlarda donanıma sahip Çağ Üniversitesinden mezun olan gençlerin ulusal ve uluslararası firmalar tarafından işe yerleştirme oranının yüzde 100'e yaklaştığını belirten Rektör Prof. Dr. Ünal Ay, "Öğrencilerimiz aldıkları maksimum düzeydeki akademik eğitimle rakiplerine fark atıp, ulusal ve uluslararası firmaların tercih sebebi olmaktadırlar. Mezunlarımızla övünmenin haklı gururunu yaşıyoruz" dedi. Globalleşen dünyada doyurucu iş bulmak için artık üniversite mezunlarının da çağdaş ve üstün niteliklerle donanması gerektiğine vurgu yapan Çağ Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Lütfi Bayboğan, Çağ Üniversitesi mezunlarının, değişen iş dünyası koşullarına uyum sağlayabilecek eğitim almış, üstün niteliklere sahip gençler olarak çalışma hayatında yerlerini aldıklarını söyledi. Bayboğan, "Çağ Üniversitesi eğitim kadrosu oldukça güçlü ve profesyonel" diyerek şöyle konuştu:

500 BİN METREKARE
"Bu sayede öğrencilerimizi uluslararası standartlarda rekabet edecek güçte yetiştiriyoruz. Bundan sonraki hedefimiz ise, gelişen dünyanın teknolojik yapısının Çağ profesyonelliği ile entegrasyonunu sağlamak ve globalde ilk 100 özel üniversite arasına girebilmek. Üniversitemiz, dünya standartlarında spor kompleksleri, uluslararası markaları barındıran yiyecek içecek alanları, son teknolojiyi barındıran akademik donanımı ve doğayla iç içe 500 bin m2 görkemli kampusuyla, kaliteli eğitimin öncülerinden olmayı başarmıştır" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN