Suriyeli küçük Emine Türk doktorlarına emanet

Suriye’nin Halep şehrinde eve bomba atılması sonucu annesini kaybeden ve kendisi de yaralanan 7 yaşındaki Emine El Alavi Adana’da tedavi altına alındı

Suriyeli küçük Emine Türk doktorlarına emanet
Suriye'de Beşar Esad güçleri tarafından Halep'e atılan bomba sonucu annesi Fatma El Alavi'yi kaybeden kendisi de yaralanan 7 yaşındaki Emine El Alavi Adana'da tedavi altına alındı. Annesini kaybettiği bombalı saldırıyı hatırlamadığını söyleyen mini Emine, "Bomba düştükten sonrayı hatırlamıyorum. 4 kardeşim var onlarda evdeydi ama ben yaralandım. Onlar amcamın yanında Suriye'de kaldı. Türk doktorlarından çok memnunum" dedi. Bombalı saldırıda yaralandıktan sonra Suriye'de ilk müdahalesi yapılan minik Emine Hatay'a oradan da babası Ahmet El Alavi tarafından Adana'ya getirildi. Tedavi olan Emine El Alavi sağlığına kavuşunca taburcu edildi. Maddi imkansızlıklar içinde yaşayan aile, küçük çocuğa steril bir ortam sunamadığı için Emine El Alavi yeniden rahatsızlandı. Baba Ahmet rahatsızlanan çocuğunu yatak ve yorganla birlikte kucağında Çukurova Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi'ne getirdi.

DURUMU İYİYE GİDİYOR
Küçük Emine, hastanede Çocuk Cerrahisi ve Ortopedi bölümüne yatırılarak tedavi altına alındı. Küçük kızın sağlık durumu gün geçtikçe iyiye gittiğini söyleyen Başhekim yardımcısı Zahide Yazar, "Küçük kızımıza Antakya'da ilk müdahalesi yapılmış. Bağırsaklarında yaralanması var. Müdahale ettik. Sol bacağında kırığı var. Devletimiz Emine'ye sahip çıkıyor. Bir sıkıntısı kalmadı. İnşallah devletimizin desteği ile taburcu olup gidecek" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN