Akdoğan: Hem borç ödedik hem iş yaptık

Niğde Belediyesi’ni 2009 yılında 58 milyon TL borçla devralan Başkan Faruk Akdoğan, “Belediyenin borcunu bitirip hizmet ürettik” dedi

Akdoğan: Hem borç ödedik hem iş yaptık
Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan'ın başlattığı "Bilgilendirme ve Değerlendirme" toplantılarının beşincisi gerçekleştirildi. AK Parti teşkilatlarından her hafta bir grubu ağırlayan Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 5 hafta süren toplantılarda bugüne kadar yaklaşık bin 200 kişiye belediyenin son 8 yıl içinde kente kazandırdığı yatırımları anlattı. Başkan Akdoğan, belediyenin mali durumu, altyapı ve üstyapı hizmetleri, sosyal ve kültürel etkinlikler, kentsel dönüşüm projesi, çevre hizmetleri, zabıta hizmetleri, araç filosundaki yenilikler, itfaiye hizmetleri gibi konularda bilgi verdi.

MARKA KENT NİĞDE
Niğde Belediyesi'ni 2009 yılının Nisan ayında 58 milyon TL borçla devraldıklarını anımsatan Başkan Akdoğan, bugün Türkiye'de borçsuz ender belediyelerden biri olduklarını ifade ederek, "Hem borç ödedik hem hizmet ürettik. 2009 yılı öncesi Niğde ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var. Şehrimizi gelecek nesillere en iyi bir şekilde taşımak için tüm birimlerimizle gece gündüz demeden çalışmalarımıza devam ediyoruz. Daha yaşanabilir, daha huzurlu bir şehir oluşturmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Söz verdiğimiz gibi Niğde'yi marka kent yapmaya kararlıyız" dedi. Başkan Faruk Akdoğan soruları da yanıtlarken, şu anda kentsel dönüşüm projesi, tünel geçiş projesi ve eski ve yeni Sanayi Sitesi'nin Hıdırlık mevkiine taşınarak yerine rekreasyon alanı aapılması projesi üzerinde yoğun bir çalışma programı izlediklerini, aynı zamanda üç mahalleye kapalı semt pazarı yapım çalışmalarının son aşamasında olduğunu, hal kompleksi, kamyon garajı, spor kompleksi ve nikah sarayı yapım çalışmalarının da bütün hızıyla devam ettiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN