Şehit çocukları kartopu oynadı

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, şehit polis memurunun oğlunun kar isteğini kırmayınca tüm şehit ve gazi çocukları için mükemmel bir kar tatili gerçekleşti

Şehit çocukları kartopu oynadı
Adana Emniyet Müdürlüğü'nün düzenlediği kar etkinliğinde şehit ve gazi çocukları gönüllerince eğlendi. Geçtiğimiz yıl Adana'da şehit düşen polis memuru Yılmaz Bozkurt'un oğlu Mustafa Bozkurt, "En son babam bizi kara götürmüştü. Şehit olduktan sonra ilk kez kar görmeye geldim" dedi. Bu sözler Emniyet Müdürü Osman Ak'ı harekete geçirdi ve program yapıldı. Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, şehit ve gazi çocuklarının güzel bir hafta sonu geçirmesi için kar etkinliği düzenledi. Uğur Mumcu Meydanı'nda toplanan çocuklarla birlikte önce sohbet eden ve onlarla şakalaşan Müdür Osman Ak çocukları Gülek yaylasına uğurladı. Şehit ve gazi çocuklarına kar etkiliğinde Emniyet Müdür Yardımcısı Levent Bilsel, şube müdürü ve polis memurları eşlik etti.

GÜZEL ANLAR YAŞADILAR
Otobüslerden inen çocuklar hemen kar savaşı yaptı. Daha sonra çocuklar karda kayıp, kardan adam yaparak gönüllerince eğlendi. Etkinlikte düzenlenen ip çekme ve torba takıp koşma yarışmasında kıyasıya mücadele eden çocuklar unutulmaz anlar yaşadılar. 20 Mayıs 2016 yılında evrak dağıtırken Adana'nın Gülbahçesi Mahallesi'nde şehit edilen polis memuru Yılmaz Bozkurt'un oğlu Mustafa Bozkurt da kar etkinliğine katıldı. Bozkurt kar görmeye en son şehit babası ile iki yıl önce geldiğinde gördüğünü daha sonra ise gelemediğini söyledi.
BİZE ULAŞIN