Şehitkamil’den zayıflama ödülü

Şehitkamil Belediyesi, ilçedeki kadınların spor yaparak zayıflaması için ‘Formda Kal’ sloganıyla yarışma düzenledi

Şehitkamil’den zayıflama ödülü
Gaziantep Şehitkamil Belediyesi, son yıllarda yaygınlaşan obeziteye karşı savaş açtı. Belediye bünyesindeki spor merkezlerini kullanan kadınları teşvik etmek amacıyla 'Formda Kal' sloganıyla yarışma düzenlendi. Yarışmayı 4 ayda 25 kilo zayıflayan Ayşe Cankurt kazanırken, dereceye girenlere ödülleri Şehitkamil Belediyesi Atatürk Spor ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi.
Yarışmacıların verdikleri kiloları öğrenince inanamadığını belirten Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, "İstikrarlı bir sürede çalışınca neler olduğunu görmüş olduk. Bizler sağlıklı nesiller yetiştirmek istiyoruz. Merkezlerimizde çocukluktan itibaren bunu aşılamaya çalışıyoruz. 4 ay gibi kısa sürede 20'nin üzerinde kilo veren hanımlar var" dedi.

AZMETTİ, BAŞARDI
Yarışmayı kazanan Ayşe Canyurt, kiloluyken sosyal yaşamında birçok sorun yaşadığını söyleyerek, "Nefes alamıyordum. 2 merdiven çıkamıyordum. Azmettim, 4 ayda 90 kilodan 65 kiloya düştüm. Şimdi kendimi çok rahat hissediyorum. Çocuklarımla da daha güzel ilgileniyorum. Onlar da benim bu halimden çok memnun" diye konuştu.

AMELİYATTAN KURTULDU
Yarışmanın ikincisi Emine Köse ise, "Hocalarımızın gayreti ve çalışma tempomuzla 18 ayda 28 kilo verdim. Çok memnunum, sağlığıma kavuştum ve sporu bırakmayı asla düşünmüyorum. Spora başlamadan önce bel fıtığım vardı ve dizimden ameliyat olmam gerekiyordu. Doktor tavsiyesiyle spora başladım ve şu anda kendimi çok formda ve sağlıklı hissediyorum" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN