CHP’li Türkmen’e tepkiler dinmiyor

CHP’li Türkmen’e tepkiler dinmiyor

TBMM'nin bir milyon 200 bin TL'lik iletişim faturasını ödediği TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen'e yönelik eleştirilerin arkası kesilmiyor. Sosyal medyada düzenlenen kampanyalarla Türkmen'in bu faturayı kendisinin ödemesi istendi. Parti ayrımı gözetmeksizin binlerce kişi, tepkisini Twitter'da #FaturanıKendinÖdeElif hashtagı ile dile getirirken, bu konuda suskunluğunu koruyan CHP yönetimi ise göreve davet edildi.

YA BÜTÇE ELİNE DÜŞSE?
Birçok ünlü Türkmen'e olan tepkisini sanal dünyada gösterdi. Gazeteci İsmail Saymaz, twitter hesabından "CHP'li milletvekili Elif Doğan Türkmen'in telefon ve posta harcaması olan 1.2 milyonluk bedeli bir yurttaş olarak ben ödemek istemiyorum" dedi. Saymaz'ın bu paylaşımı binlerce kişi tarafından retweet edildi. Eski bir CHP'li olan Savcı Sayan ise "Katip üyesinin haberleşme gideri eski para ile 1 trilyon 200 milyar olan parti! Ya milletin bütçesi komple bunların eline düşerse ne olur?" şeklinde tepkisini dile getirdi.

TÜRKMEN'E YALANLAMA
CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen, 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturasına ilişkin, "Divan üyesi olarak, verilen hakkı ben de kullandım. Bu kullanılan hak, tamamen seçmenlere, hemşerilerime, kamuoyuna yönelik bir bilgilendirme ve iletişim amaçlıdır" açıklamasını yapmıştı. Bu arada TBMM Başkanlığı, Türkmen'in, yaptığı harcamaların tutarının kendisine bildirilmediği ve haberinin olmadığı yönündeki beyanlarının gerçeği yansıtmadı yönünde açıklama yaptı.

MİLLETİN MALI DENİZ
Çukurova Genç İşadamları Derneği Başkanı Ömer Faruk Sakarya, CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen'in sosyal medyadaki hesabından paylaştığı, "Türkiye hepimizin Adana mitingi için 1 milyon 350 bin Adana hemşerimize davet mektubu gönderdim. Kıymetli hemşerilerimizi bekliyorum" şeklindeki çağrısına gönderme yaparak, "Merak ettim, 1 milyon 200 bin TL, sadece gönderim bedeli mi? 1 milyon 350 bin adet mektubun zarfı ve kendisi dahil mi bu bedele? Yoksa onlar ayrı bir faturada mı? Henüz görmedik mi? Duymadık mı? Devletin malı deniz yemeyen domuz mu?" dedi.

BOŞA HARCAMIŞ
AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, TBMM Başkanlık Divanı Üyesi ve CHP Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen'in 1 milyon 200 bin liralık haberleşme faturasına ilişkin "Sayın Türkmen, çalışmalarını, seçmenlere ve hemşerilerine anlattığını ifade ediyor. Bir bayram veya bir özel gün kutlaması yönündeki çalışma bence bir meclis çalışması değil. Burada yapılan masrafın, milletin parasının o yönüyle boşa harcandığına dair bende bir kanaat oluşturdu" dedi.

İŞTE O PAYLAŞIMLAR;

BİZE ULAŞIN