Mezitli sahil yolu molozla kapatıldı

Mezitli ilçesinin Davultepe Mahallesi’ne bağlı Kamer Sokak’ta sahile giden yollarda moloz engeline takılan vatandaşlar, yolları açmayan Başkan Neşet Tarhan’a ateş püskürdü

Mezitli sahil yolu molozla kapatıldı

Mersin'in merkez Mezitli ilçesindeki Davultepe Mahallesi'ne bağlı Kamer Sokak'ta sahile giden yollar molozla kaplı. Yayaların gideceği yollara moloz dökülerek kapatılan sahil yolu vatandaşların tepkisine yol açtı. Mersin'in en gözde ilçesi olarak tanıtılan Mezitli'de bu şekilde ihmalkarlığın olması CHP'li Başkan Neşet Tarhan'ın ilçedeki ara sokaklara ilgisinin sorgulanmasına neden oldu.

GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ
Yaşadıkları sorunları SABAH Güney'e anlatan vatandaşlardan Onur Kurt (27), 2 ay önce dökülen molozun hem görüntü kirliliğine hem de toza neden olduğunu belirterek, "İnsanlar hafta sonlarını güzel geçirmek için sahile gidiyor. Fakat burada sahile giden yollar molozlarla kapatılmış durumda. Neden kapatıldığı da bilinmiyor. Bilinse bile bu çağda bu şekilde bir uygulama olamaz" dedi.

BELEDİYECİLİK SORUNLARI
Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan'ı eleştiren 24 yaşındaki Rezan Korkut ise, "Kimsenin şahsiyetine lafımız yok. İyi bir insan olabilir ama seçim zamanında ara mahallelere gösterilen ilgi şimdi gösterilmiyor. Mersin'in gelişmesi için bir şeyler yapılacaksa önce şu temel belediyecilik sorunları ortadan kaldırılmalı" diye konuştu.

BİZE ULAŞIN