Her mevsimi bir başka güzel

Yazıyla, kışıyla, baharıyla hazanıyla ayrı güzelliklere sahip, mümbit ve bereketli topraklarla örtülmüş yaşanası bir şehirdir Kahramanmaraş

Her mevsimi bir başka güzel
Bir şehir düşleyin; yaz aylarında sıcaklardan bunaltmayan, kışın dondurmayan, baharında coşkulu ve naif, sonbaharında mütevekkil. Doğanın cömertliğini esirgemediği mümbit ve bereketli topraklarla örtülmüş yaşanası bir şehir. Bir şehir düşleyin; dört mevsim gözlerdeki ve gönüllerdeki yerini koruyan, deli poyrazıyla nazlanan, garbisiyle serinleten ama yine de kahrı da lütfu da hoş olan şehir.

ZENGİN KAYNAKLAR
3 bin metreyi aşan yüksekliği ile Toroslar bölgesinde muazzam bir ekosistem oluşturduğu, Anadolu'nun kayda değer yer altı ve yerüstü kaynak sularının yanı sıra termal kaynakların da merkezidir Kahramanmaraş. Anadolu'nun orman envanterinde ciddi yeri bulunan birinci sınıf ve tertemiz ormanlarına sahiptir.

AĞLAYAN GELİNLER
Biyolojik çeşitlilik açısından büyük öneme sahip orman silsilesinin Düldül Dağları üzerinden Osmaniye sınırına kadar uzandığı dağları ve ormanlarıyla kendine özgü mümbit ve saklı bir kent Kahramanmaraş. Çiğşar'dan Anadolu'nun en kaliteli kirazları, Göksun'dan elmaları gelen, Afşin'de Eshab-ı Kehf, Binboğa Dağları boyunca uzanan 'ağlayan gelin' lalelerinin boy gösterdiği şehirdir Kahramanmaraş. Pazarcık-Türkoğlu arasında Anadolu'nun en meşhur kırmızı biberinin yetiştiği, Mado'nun insanoğlunun yaşadığı her ülkeye ulaştırdığı dondurmanın ana yurdudur Kahramanmaraş. İşte kısaca 'Dağlarında keklik öter keven biter. Ovasında turaç öter' türkülerinin yakıldığı Kahramanmaraş'ın tüm güzellikleri, bastığı deklanşörle tarihe kazıyan fotoğraf sanatçısı Arif Avize'nin fotoğraflarında saklı.
BİZE ULAŞIN