Bu işgale ‘Dur’ diyecek yok mu?

Aliya İzzetbegoviç Bulvarı’nda yıllardır s��ren yeşil alan işgali, yetkililerin gözleri önünde adım adım büyüdü. Halka park olarak hizmet vermesi gereken alan, çiçek serası olarak kullanılıyor

Bu işgale ‘Dur’ diyecek yok mu?
Adana'da yerel yönetimlerin gözleri önünde yaşanan yeşil alan işgallerinin ardı arkası kesilmiyor. Yerel yönetimlerin ilgisizliğini fırsat bilen işgalciler, bundan aldıkları cesaretle işgal ettikleri alanları büyütüyor. Bu işgallerden biri de yıllardır Gürselpaşa Mahallesi Aliya İzzetbegoviç Bulvarı'nda yaşanıyor. Vatandaşlar, kendilerine park olarak sunulması gereken bu alanların işgal edilmesine tepki gösterirken yerel yönetimleri de sorumluluklarının gereğini yapmaya davet ediyor.

KANAYAN YARA
Kentin en önemli kanayan yaraları arasında yer alan yeşil alan işgalleri, her geçen gün artarak devam ediyor. Seyhan Belediyesi'nin sorumluluk alanında yer alan ve imara park olarak işlenen alanda yaşanan işgal de büyüyerek devam ediyor. Aliya İzzetbegoviç Bulvarı ile Abidin Dino Caddesi'nin kesiştiği kavşakta yaşanan işgalin Azim Öztürk döneminde başladığını belirten vatandaşlar, Seyhan Belediyesi'nin bu işgale 'dur' demesi gerektiğini söyledi.

GÖZLER BELEDİYEDE
Adana'nın yanlış politikalar yüzünden beton yığınına dönüştüğüne dikkat çeken vatandaşlar, "Elimizde olan yeşil alanlar da böyle yok ediliyor. Çocuklarımızın oynayacağı bizlerin dinlenip nefes alabileceğimiz bu alanların artması gerekirken var olanlar işgal ediliyor. İşgal küçük küçük başladı. Buradaki işgale ilk yeşil ışığı eski belediye başkanı Azim Öztürk yaktı. Kimse bu işgale ses çıkarmayınca da şimdiki hale geldi. Umarız şimdiki yönetim, bu işgali ortadan kaldırır" dedi.
BİZE ULAŞIN