Adana polisinden kıyafet yardımı

Adana Emniyet Müdürü Osman Ak ve eşi Fatma Ak, 2 yılda 5 polis şehit veren Kozan’da eğitim gören öğrencilere hayırseverlerin desteğiyle kıyafet dağıttı

Adana polisinden kıyafet yardımı
Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, son 2 yılda 5 polis şehit veren Adana'nın Kozan ilçesi Pekmezli Mahallesi'ndeki öğrencilere hayırsever kuruluşların desteğiyle kıyafet yardımında bulundu. Aynı okulu bitiren 5 şehit polisin Pekmezli Ortaokulu'ndaki etkinlikte duygu dolu anlar yaşandı. Eşi Fatma Ak ile birlikte sınıfları gezen öğrencilerin sıralarına oturup sohbet eden Emniyet Müdürü Osman Ak, daha sonra şehitlerin kabrini ziyaret edip, dua okudu.

MONT VE AYAKKABI DAĞITILDI
Çeşitli tarihlerde şehit düşen polis memurları Osman Bal, Mehmet Oflaz, Ercan Günay, Bircan İlhanlı ve Aytekin Kuru'nun aynı okuldan mezun olduğunu öğrenen Adana Emniyet Müdürü Osman Ak, hayırsever kuruluşlarla irtibata geçerek bu okulda eğitim gören öğrencilere kıyafet yardımı yapmak için harekete geçti. Eşi Fatma Ak ile birlikte Pekmezci Köyü'ne giden Osman Ak hayırseverlerin desteğiyle 250 öğrenciye mont ve ayakkabı yardımında bulundu.

EŞİYLE TESELLİ ETTİLER
Sınıfları tek tek gezen Osman Ak, sıralarına oturduğu öğrencilerle sohbet etti. Daha sonra Müdür Osman Ak eşi Fatma Ak ile birlikte okulun yakınında bulunan şehitlerin kabrini ziyaret ederek dua etti. Ak çifti,15 Temmuz'da şehit düşen oğlu Aytekin Kuru'nun mezarının başında gözyaşı döken şehit annesi Esma Kuru'yu teselli etti. Osman Ak, "Onlar şehit oldular, hepimizin kalbinde, sizler merak etmeyin, şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak" dedi.
BİZE ULAŞIN