Akademi mezunlarına son ders Sakarya’dan

Çukurova GİAD Akademi’nin güzel bir proje olduğunu belirten Başkan Sakarya, “Sadece sizler için değil, kentimiz ve ülkemiz için de yararlı oldu” dedi

Akademi mezunlarına son ders Sakarya’dan
Çukurova Genç İşadamları Derneği'nin (Çukurova GİAD), 'Gençlere yatırım geleceğe yatırım' sloganıyla hayata geçirdiği Çukurova GİAD Akademi ilk mezunlarını verdi. Üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan ve yeni mezun olmuş 25 gencin katıldığı Çukurova GİAD Akademi 5 Kasım 2016 tarihinde başladı. Yaklaşık 4 ay süren akademinin son günü Çukurova Holding, Colgate-Palmolive, Enka, Swarovski, Yıldız Holding şirketlerinde 33 yıllık birikime sahip olan, '7 Adımda Markalaşma', 'Hayat Ne Zaman Kolay Oldu ki?', 'Marka İnşası' kitaplarının yazarı Stratejik Yönetim Danışmanı Altay Ayhan, akademi öğrencileriyle uygulamalı ders yaptı.
Öğrencilere konuşan Çukurova GİAD Başkanı Ömer Faruk Sakarya, gençlere ders niteliğinde tavsiyelerde bulundu. Gelecekte farklı sektörlerde iş hayatında yer alacak gençlere, "Mutlaka bir STK'ya üye olun" diyen Sakarya, "Bu size inanılmaz çevre sağlar, vizyon katar. Bir olmanın, birlik olmanın, diri olmanın önemini gösterir. Ticaret yaparken STK'nın katkısını görürsünüz. Bazı STK'lar var ki profesyonel hayatta size büyük şeyler katar. Hangi görüşü savunursanız savunan radikal olmamak kaydıyla siyasetin içinde bulunun. Bu ülkede siyaseti eğer aklı başında, doğru düzgün insanlar yapmazsa, neyi eleştiriyorsanız ona maruz kalırsınız. İçinde olmadığınız hiçbir yapıyı değiştiremezsiniz. O dişlinin çarklarının içerisinde olmalısınız" dedi.
Çukurova GİAD Akademi'nin çok güzel bir proje olduğunu belirten Başkan Sakarya, "Sadece sizler için değil, kentimiz ve ülkemiz için de yararlı oldu. Çünkü sizler bu ülkenin geleceğisiniz" diye konuştu. Sakarya, MBA'ya katılan gençlerin bundan sonraki süreçte Çukurova GİAD üyelerinin işletmeleri dahil çeşitli işletmelerde staj imkanı sağlanıp, çalışma hayatının pratiğini yapma fırsatı sağlanacağını ve akademinin yeni dönemde yeni programla devam edeceğini de bildirdi. Konuşmaların bitiminden sonra MBA'ya katılan gençlere başarı sertifikaları verildi.

KİMLER DERS ANLATTI
Çukurova GİAD MBA'de İstanbul Medipol Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanı ve Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Kerem Alkin, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi Rektör Yardımcısı ve Cumhurbaşkanlığı Akademik İstişare Kurulu Üyesi Prof. Dr. Emre Alkin, Ahmet Şerif İzgören, Sabah Gazetesi Köşe Yazarı Dr. Şeref Oğuz, Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Vahap Munyar, Dünya Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hakan Güldağ, Bloomberg HT Genel Yayın Yönetmeni Cüneyt Başaran, Dr. Can Erdem, Danışman-Yönetici Dr. Çetin Çakmaklı, Gülşah Aydoğan, The Goodyear Tire & Rubber Company Proje Yöneticisi Ali Murat Özkeçeli, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sadi Uzunoğlu, Çukurova Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Azmi Yalçın
BİZE ULAŞIN