Perilere Fransız rakip

Perilere Fransız rakip
Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı'nın Kadınlar EuroCup çeyrek finaldeki rakibi Euroleague'den gelen Fransız takımı ESBVA Lille oldu. Yakın Doğu Üniversitesi çeyrek finalde ilk maçına deplasmanda 7 Mart'ta, ikinci maçına ise 10 Mart'ta kendi evinde çıkacak. YDÜ, çeyrek final turundaki maçta rakibine sayısal üstünlük sağlaması durumunda yarı finale yükselecek.
Kupada yarı final serisi 21-24 Mart, final maçları ise 5-12 Nisan tarihlerinde oynanacak. Adanın melekleri yarı finale çıkması durumunda, Good Angels Kosice-Galatasaray maçının galibi ile yarı finalde yarışacak. Başantrenör Zafer Kalaycıoğlu, zor bir kura çektiklerini ve rakipleri ile zor bir maça çıkacaklarını söyledi.
Fransız ekip ESBVA Lille'in Euroleague takımı olduğunu hatırlatan Kalaycıoğlu, Avrupa'da ülke olarak Rusya'dan sonra ikinci sırada yer alıyorlar. Oyuncuları önemli roller alıyor. İlk maçın sert bir maç olacağı kesin. İkinci maçın kendi evimizde oynanacak olması avantajını kullanmak önemli. Rakip ayıracak durumumuz yok, bütün takımlar birbirine yakın durumda" dedi.
BİZE ULAŞIN