Darbeler dönemini tarihe gömeceğiz

Kahramanmaraş halkından evet demelerini isteyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, “Evet diyerek darbeler dönemini tarihe gömeceğiz” dedi

Darbeler dönemini tarihe gömeceğiz
Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Erkoç, 16 Nisan'da yapılacak anayasa değişikliğine ilişkin halk oylaması kapsamında, STK ve esnaf ziyaretleri ile kapı kapı dolaşıp vatandaşları ziyaret ederek 'evet' isteme kampanyasını sürdürüyor. Erkoç, "Anayasa değişikliğiyle darbeler dönemi tarihe gömülecek. 'Evet' diyerek istikrarsızlığı sona erdireceksiniz, zayıf hükümetler dönemine son vereceksiniz. Türkiye'nin gücüne güç katacaksınız" dedi.

MEMLEKET MESELESİ
Türkiye'nin yıllarca çilelere göğüs gerdiğini kaydeden Erkoç, "Milletin adamı Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, milletin vekâletini almasıyla tüm ülkenin ve Kahramanmaraş'ın çehresi değişti. Cumhurbaşkanlığı sistemine 'evet' diyerek Türkiye'nin gücüne güç katacaksınız. Ben her partiye gönül vermiş Kahramanmaraşlı kardeşlerimizin 'evet' diyeceğinden kuşku duymuyorum. Çünkü Mesele memleket meselesidir" diye konuştu. Türkiye'de kalıcı istikrar olmasını istediklerini belirten Başkan Erkoç şunları söyledi: Ülkemizde artık zayıf ve çok parçalı hükümetler dönemi bitsin istiyoruz. Biz kalıcı istikrar istiyoruz. Ekonomimiz büyüsün, huzurumuz, refahımız, güvenliğimiz daim olsun istiyoruz. Cumhurbaşkanlığı sistemi bunları getiriyor. Terörle mücadelemiz daha da güçlenecek. Darbe diye bir tehdit artık bu ülkede olmayacak. Hükümet krizleri tarihin karanlıklarına gömülecek. Yargı hem bağımsız, hem de tarafsız olacak.

REFAHA HAYIR DİYORLAR
Referandum için 'hayır' çalışması yapanların, sadece muhalefet olsun diye 'hayır' dediklerini ifade eden Başkan Fatih Erkoç, "Bunlar siz milletimizin huzuruna, refahına, geleceğine, ülkenin istikrarına 'hayır' diyorlar. Çünkü sandıklardan 'evet' çıkınca kendilerinin ne olduğu ortaya çıkacak. Bundan korktukları için sizden 'hayır' istiyorlar. 'Hayır'dan hayır gelmez, 'evet'te bereket var" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN