Üniversiteli güçlü bir Türkiye istiyor

Çukurova Üniversitesi gençliği, 16 Nisan’da Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oylanacağı referandumda, güçlü bir Türkiye için oylarının ‘evet’ olacağını söyledi

Üniversiteli güçlü bir Türkiye istiyor
Adana'da eğitim gören üniversite gençliği, Türkiye'nin en önemli dönemeci için kararını belirledi. Türkiye'nin yarının belirleneceği 16 Nisan'da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi referandumunda sandığa koşacaklarını anlatan öğrenciler, gençlere önem veren zihniyetin devamı için yeni anayasaya 'evet' diyeceklerini söylediler. Öğrenciler, yeni sistemin daha güçlü ve dünya lideri bir Türkiye'nin mimarı olacağına inanıyor.
DÜNYAYA ÖRNEK ÜLKE
Ebru Kaya (Kamu Yönetimi 4'üncü sınıf öğrencisi)
: Ekonomideki gelişmenin devamı için, daha güçlü devlet yapısı için evet diyeceğim. Eğitim alanında yapılan atılımların devam etmesi için, biz gençlerin gelecek korkusu olmadan hayata güvenle bakabilmeleri için evet diyeceğim. Tüm dünya liderleri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a gıpta ile bakıyor. Dünyanın örnek aldığı bir ülke olduk. Yeni sistemle daha güçlü bir ülke olacağız. Bundan dolayı ben de evet diyorum.

GENÇLERE DEĞER VERİLİYOR
Cennet Taş (Nişantaşı Üniversitesi mezunu, AÖF Sağlık Kurumları İşletmeciliği Bölümü lisans öğrencisi)
: Ben bir genç olarak, öncelikle yeni anayasanın bizim geleceğimiz için ve yeni nesiller için çok iyi bir dönüşüm sağlayacağından 16 Nisan'da evet diyeceğim. 18 yaşındaki bir bireye seçilme hakkının tanınması biz gençlere verilen değerin göstergesidir. Bu zihniyetin sürmesiyle yarınlara daha güvenli bakabileceğiz. İstikrarın, huzurun devamı için evet.

KARDEŞÇE YAŞAMAK İÇİN
Melahat Onat (Üniversiteye hazırlanıyor)
: Biz gençler için, biz kadınlar için, ülkem için, millet için, geleceğimiz için evet diyorum. Dünyanın bu cennet köşesinde kardeşçe, hep birlikte huzur içinde yaşamaya devam edebilmemiz için, AK Parti döneminde yaşanan istikrar ortamının kesintiye uğramaması için 16 Nisan'daki anaysa değişikliğine evet diyeceğim.

GÖMLEK DEĞİŞMELİ
Ünal Döndü (Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi)
: Evet dememin nedeni, Türkiye Cumhuriyeti'nin tekrar koalisyon hükümetlerini, istikrarsız günleri yaşamamasıdır. Türkiye'nin üzerindeki gömleğin, yırtılmadan, zarar görmeden değişmesi lazım. Çünkü o gömlek dar gelmeye başladı. Zaman geçirilmeden, ülkemizin hak ettiği ve kendine yakışan yeni gömleğin giyilmesi lazım. Bir önceki sisteme göre daha özgürlükçü daha demokratik olabilmesi için Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ne evet diyorum.

KUTUPLAŞMAYAN TÜRKİYE
Göktuğ Uğur (Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi)
: Daha özgürlükçü, daha demokratik bir Türkiye için evet diyorum. İnsanların kutuplaşmadığı, dini inançlarından, siyasi tercihlerinden dolayı dışlanmadığı bir Türkiye için evet diyorum. Söz milletin olsun diye, halkın tamamıyla yönetimde söz sahibi olması için, askeri vesayetin sona ermesi için evet diyorum.

STATÜKOLAR YIKILSIN DİYE
Bekir Körce (Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi 1'inci sınıf öğrencisi):
Türkiye'nin gelişmesinin önündeki engellerin kalkması, statükoların yıkılması, eski sistemin yerine Türkiye'nin gelişmesinin önünü açacak olan yeni anayasa için 16 Nisan'da sandığa gidip evet diyeceğim. Bir genç olarak, 'yarın ne olacak' kaygısı yaşamamak için evet diyeceğim. 16 Nisan'dan sonra huzur ve istikrar sürsün diye evet diyeceğim.
BİZE ULAŞIN