Silah birden ateş aldı öldürme kastım yoktu

Adana’da barda çıkan kavgada 1 kişinin öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanmasıyla ilgili 5 kişinin yargılanmasına başlandı. Sanık Mehmet Urak, “Kabzayla vurmak istedim, silah ateş aldı” dedi

Silah birden ateş aldı öldürme kastım yoktu
Adana'da bar çıkışı çıkan kavgada Kürşat Soysal'ın (37) tabancayla öldürülmesi, 2 kişinin de yaralanmasıyla ilgili 2'si tutuklu 5 sanık "Kasten öldürme, teşebbüs, suç delillerini gizleme, ruhsatsız silah" suçlarından hâkim karşısına çıktı. Cinayeti işleyen Mehmet Urak(34) öldürme kastının olmadığını ileri sürerek, "Kabzayla kafasına vuracaktım. Silah ateş aldı" dedi. Tahliye talebini reddeden mahkeme duruşmayı erteledi.

SİLAH SIKMA YÜZÜNDEN
Olay, 26 Ekim 2016 günü merkez Çukurova ilçesi Beyazevler Mahallesi'ndeki bir barın önünde meydana geldi. Kürşat Soysal, kardeşi Hamit Soysal ve arkadaşı E.B. ile eğlenmek için bara geldi. İddialara göre Kürşat Soysal, kız arkadaşı ile bardan çıktı ve tabancayla rastgele havaya ateş etti. Bar işletmecisi Cihan Oral da silahı çekip bir el ateş etti. Bir anda ortalık karıştı. Kürşat Soysal, yaşamını yitirdi. Hamit Soysal ile Cihan Oral ayağından yaralandı. Olay kameraya yansıdı.

"ATEŞ ALDI" DEDİ
Olayla ilgili 5 kişi gözaltına alındı. Tutuklanan Mehmet Urak hakkında müebbet ve 9 yıla kadar, diğer sanıkların ise 3 aydan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Adana 9. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada cinayeti işleyen Mehmet Urak, öldürme kastının olmadığını ileri sürerek, "Tabancanın kabzasıyla kafasına vurmak isterken silah ateş aldı" dedi. Cihan Oral da kendisinin havaya ateş ettiğini daha sonra da Hamit Soysal'la boğuşma sırasında silahının ateş aldığını anlattı.
BİZE ULAŞIN