Bakan Çelik: Kadınların gücüne çok inanıyoruz

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, “Bu mesele bir parti meselesi değildir. Bu milletin geleceği meselesidir” dedi

Bakan Çelik: Kadınların gücüne çok inanıyoruz
Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un açıklamalarına tepki göstererek, "Öyle, 'Denize dökeriz, devrimciyiz' gibi söylemler geçmişteki acıları hatırlatır. Esas devrimcilerle karşı karşıya gelmekten sakınsınlar, kendilerine tavsiye ederim. Türkiye'nin en büyük devrimcileri 15 Temmuz darbe girişimine karşı koyanlar, bu ülkenin değişimini gerçekleştiren kadınlardır. Kadınların gücüne inanıyoruz. 16 Nisan'da kadınlarımız sandıklara evet için koşacak" dedi.

REJİM İSTİSMARI
AK Parti İl Kadın Kolları'nca düzenlenen 'Kadınlar Soruyor' adlı etkinliğine katılan Bakan Çelik, salonu dolduran kadınları 7 Nisan Cuma günü (bugün) Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın İstasyon Meydanı'ndaki mitingine çağırdı. Anayasa değişikliğiyle ilgili yapılacak referanduma ilişkin 'Rejim değişiyor' eleştirilerine tepki gösteren Bakan Çelik, bu söylemi geliştirenlerin rejim istismarcılığı yaptığını anlattı. Çelik, anayasaların, toplumların 'nüfus cüzdanı' niteliğinde olduğunu ifade etti. Kadınların gücüne inandıklarına vurgu yapan Bakan Çelik, 15 Temmuz'da en büyük fedakârlığı kadınların yaptığına dikkat çekti. Bakan çelik şöyle devam etti: 27 Mayıs darbesi olurken bu ülkede bir başbakan ve bakanlar şehit edilirken siyasi seleflerin hangi konuşmaları yaptığını biliyoruz. 28 Şubat döneminde hangi konuşmaları yaptığını biliyoruz. Fakat o günler geçti. Bu mesele bir parti meselesi değildir, milletin geleceğidir. Çocuklarımızın geleceği meselesidir. Hangi hayat tarzından olursa olsun, hangi kimlikten, yaştan ve meslekten olursa olsun Türkiye'yi kadınların gücü ve perspektifi daha güçlü yönetiyor. CHP'ye geçmiş olsun, Allah rahmet eylesin. Öyle 'biz denize dökeriz, biz devrimciyiz, hakkından geliriz' gibi söylemler, bu ülkede geçmiş yıllardaki acıları güçlü bir şekilde hatırlatır. Türkiye'nin en büyük devrimcileri, o gün cuntacılara karşı koyanlar, bu ülkenin değişimini gerçekleştiren kadınlardır.

İSTİKRARIN KALICI OLMASI
AK Parti Adana İl Kadın Kolları Başkanı Sevil Can, "Bizler AK Parti kadroları olarak güçlü gelecek ve güçlü Türkiye için yola çıktık. Toplumumuzun her kesimindeki öncü güçlü siz kadınlarımızla birlikte gelecek için çok daha iyisini başaracağımızdan eminiz" dedi. AK Parti MKYK Üyesi ve Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı da, ülkedeki siyasi istikrarın kalıcı olması için herkesin 16 Nisan'da sandıkta evet oyu vermesi gerektiğinin altını çizdi.
BİZE ULAŞIN