Cumhurun başkanı Hatay ve Adana’da

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay ve Adana’da toplam maliyeti 1,6 milyar lirayı aşan yatırımların toplu açılışını gerçekleştirecek, vatandaşlarla kucaklaşacak

Cumhurun başkanı Hatay ve Adana’da
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün hem Hatay'da hem de Adana'da toplu açılışlar gerçekleştirecek. Hatay'da yatırım tutarı 900 milyon lirayı aşan kamu ve özel sektör yatırımlarını hizmete sunacak olan Erdoğan, Adana'da da toplu açılışlar yapacak. Adana'da açılışı yapılacak olan yatırımların maliyetinin 681 milyon 671 bin lira olduğu bildirildi.

BAYRAKLARLA SÜSLENDİ
7 Nisan Cuma (bugün) günkü programında Hatay'a gelecek Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antakya İtfaiye Meydanı'nda saat 14.00'te Hataylılara seslenecek. Erdoğan'ın gelişi öncesinde İtfaiye Meydanı, Türk bayraklarıyla donatıldı. Cumhurbaşkanını dinlemeye gelen vatandaşlara Türk bayrağı hediye edilecek. AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç, alanda hiçbir siyasi figüre yer verilmeyeceğini vurguladı.

İSTASYON MEYDANI'NDA
Erdoğan'ın ikinci durağı Adana olacak. Saat 16.30'da İstasyon Meydanı'nda Adanalılarla buluşacak olan Erdoğan, toplam maliyeti 681 milyon 671 bin TL olan tesisleri vatandaşların hizmetine sunacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın programına katılmak isteyen vatandaşlar için cuma günü toplu taşıma araçları da ücretsiz olacak. Erdoğan'ın açılışını yapacağı bazı yatırımlar şöyle:ADASO'NUN 50. YIL ONUR GECESİ
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Adana Sanayi Odası'nın Sheraton Oteli'nde yapılacak olan 50. Yıl Onur Gecesi'ne de katılacağı belirtildi. ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, "Sayın Cumhurbaşkanımızı ülkemizde sanayileşmeye öncülük eden kentlerden biri olan Adana'mızda konuk etmekten büyük bir mutluluk duyuyoruz" dedi. Adana'nın, tarım ve sanayi alanında gelişmiş, ülke ekonomisine katkı sağlayabilen ender illerden biri olduğunu belirten Kıvanç, "nitelikli sıçrama yapabilecek" ilk 20 il arasında 5. sırada yer aldığını, yıllık 1,7 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini söyledi.
BİZE ULAŞIN