Portakallar çiçek açtı Adana karnavala hazır

Türkiye’nin ilk ve tek sokak karnavalı olma özelliğini taşıyan Nisan’da Adana’da-5. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı başlıyor

Portakallar çiçek açtı Adana karnavala hazır
2013 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye'nin ilk ve tek sokak karnavalı olma özelliğini taşıyan "Nisan'da Adana'da-5. Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı" başlıyor. Bu yıl 7-9 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı'nda en coşkulu gün, Adanalılar ve kente gelen turistlerin rengarenk kostümleriyle sokak ve caddeleri dolduracağı 8 Nisan cumartesi günü olacak. Sokakları şölen havasına çevirecek karnaval, bu yıl da ünlü simaları Adana'da buluşturacak. Karnaval için Adana'ya gelecekler arasında Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Menderes Samancılar, Emre Karayel, Timur Savcı, Nebil Özgentürk, Erdal Cindoruk, Rıza Akın, Levent Özdilek ve Mehmet Turgut gibi isimler var. Ayrıca Gripin, Redd ve Kolpa grupları da müzikseverlere unutulmayacak bir karnaval yaşatacaklar. Karnavalda geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Attila Özdemiroğlu da unutulmadı. Eray İnal'ın yöneteceği konserde Çukurova Devlet Senfoni Orkeskestrası eşliğinde Nükhet Duru, Meltem Cumbul, Gripin ve Güvenç Dağüstün, Attila Özdemiroğlu şarkılarını seslendirecek. Konser 9 Nisan'da Mimar Sinan Amfi Tiyatro'da düzenlenecek.

"İLKEMİZ HOŞGÖRÜ"
Karnavalın fikir önderi Toyota Türkiye CEO'su Ali Haydar Bozkurt, karnavalın toplumun her kesimini gerçek bir kardeşlik havasında, hoşgörüyle birlikte olmaya davet ettiğini dile getirerek "5 yıldır karnavalın en önemli ilkesi kimseyi ötekileştirmeden herkesi kucaklaması olmuştur. Karnaval günlerinde asayiş olaylarının olmaması, herkesin dostça, sevgi içinde ortak bir değerde buluşması bizleri mutlu ediyor" dedi.

KARNAVAL PROGRAMI
7 Nisan Cuma saat 19.00'da Redd ve Umut Kuzey konseri (Galleria),
8 Nisan Cumartesi saat 19.00'da Pandora ve Kolpa konseri (Galleria),
9 Nisan Pazar saat 9.00'da Ödüllü Halk Koşusu (Büyüksaat Kulesi),
9 Nisan Pazar saat 11.00'de Kostümlü Karnaval Koşusu ve Elisa&Gökçe Anne Baba Çocuk Koşusu (Merkez Park),
9 Nisan Pazar saat 19.30'da Portakal Çiçeği Koşusu (Adana Hipodromu)
BİZE ULAŞIN