Gönül Kapısı Market Bedesten Çarşısı’nda

Gönül Kapısı Market Bedesten Çarşısı’nda
Niğde Belediyesi'nce ihtiyaç sahibi vatandaşların ücretsiz alışveriş yapabilmeleri için açılan Gönül Kapısı Market, tarihi Bedesten Çarşısı'na taşındı. Yeni yerinde hizmete giren Gönül Kapısı Market ile birlikte, El Emeği ve Göz Nuru Eserler Çarşısı ve Çay ve Okuma Salonu'nun açılışı da yapıldı. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş'ın katılımıyla gerçekleştirilen açılış töreni öncesinde 5 engelli vatandaşa Niğde Belediyesi'nce temin edilen akülü tekerlekli sandalyeleri verildi.

MARKETTE PARA GEÇMİYOR
Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, 2006 yılında restorasyonu yapılan ve 11 yıldır atıl vaziyette duran tarihi Bedesten Çarşısı'nı, Vakıflar Bölge Müdürlüğü'nden kiraladıklarını söyledi. Akdoğan, "Bu marketteki alışverişte para geçmiyor. Belediye olarak yaptığımız araştırma sonucu bin 800 aileye NİĞKART verdik. Bu kartlara aylık puanlar yüklüyoruz. İhtiyaç sahibi vatandaşımız buraya gelip, kartlarıyla alışverişi ücretsiz olarak yapabiliyor" dedi.

SOSYAL BELEDİYECİLİK
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş da Gönül Kapısı Market ve El Ürünleri Çarşısı'nın Niğde'ye hayırlı olmasını diledi. Akdoğan ve ekibine teşekkür eden Ataş, sosyal belediyeciliğin en güzel örneklerinden birine Niğde'de şahit olduklarını vurguladı. Ataş, "Sosyal belediyecilik AK Parti'li belediyeler ile başladı. İlk defa halkın her kesimine bizim dönemimizde hizmetler ulaştı" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN