Sırrıberk ARSLAN: Yeni Türkiye’ye 72 saat

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'ni öngören anayasa değişikliği için son 72 saate girdik. Türkiye sevdalıları olarak pazar günü gideceğimiz sandık başında ne AK Partisi-MHP'si için ne de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ya da Devlet Bahçeli istiyor diye değil, geleceğimiz çocuklarımız için, onların istiklali olan bir ülkede istikballeri için 'evet' diyeceğiz.
Sandıklar açıldığında hem de öyle bir 'evet' çıkacak ki, 15 Temmuz gecesi tankların önüne yatan, silahlı helikopterlere göğüslerini siper eden bu halkı gördüklerinde titreyen Türkiye düşmanlarının vallahi nefesi kesilecek.
Bizleri bölüp parçalamak isteyenlere öyle bir ders vereceğiz ki Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere bu vatanı emanet ederken vasiyet ettiği gibi Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kılınmasını sağlayıp, bu topraklarda artık istikrar ve güvenin egemen kalması için 'evet' diyeceğiz.
17 Nisan sabahı artık bu ülkede o kadar çok şey olmayacak ki…
En basiti Cumhurbaşkanı ile başbakan birbirlerine anayasa fırlatıp ekonomiyi vurarak, ne cebimdeki parayı eritecekler ne de borcumu durduğum yerde yükseltecekler.
Sevgili okurlar, elbette herkesin düşüncesine saygılı olmalıyız ki kendi düşüncemize saygı görelim. Demokratik bir toplumda görüşlere saygı duymak vazgeçilmezdir. Ancak pazar sabahı oyunuzu kullanmaya gideceğiniz sandığa yürürken, lütfen bir saniye olsun şu üç şeyi unutmayın ve bunları düşündükten sonra mührünüzü vurun:
Birincisi: 15 Temmuz gecesi yıllarca dini inançlarımızı kullanarak içimizde büyüttüğümüz hainlerin kalkıştıkları kahpeliği…
İkincisi: Türkiye Cumhuriyeti'nin bir bakanının, Hollanda'da yaşadıklarını… Devletinin bakanına destek için oraya gelmiş yurttaşımıza köpeklerle yapılan saldırı görüntülerini…
Üçüncüsü: İsviçre'de -sevin veya sevmeyin- atalarımızın şehit kanlarıyla kurduğu bu devletin Cumhurbaşkanının şakağına silah dayanmış bir fotoğrafın pankart yapıldığını…
Dedelerimizin bırakmadığı bu toprakları biz nasıl bırakacağız vatan hainlerine?
Tekrar ediyorum,
Ne AK Parti ve MHP istediği için ne de Sayın Recep Tayyip Erdoğan ya da Devlet Bahçeli istediği için değil;
Bu partileri desteklemiyor, bu isimleri sevmiyor da olabilirsiniz. Ama bizim başka vatanımız yok. Bu vatan onların değil bu vatan biz milletindir. Bunun için 'evet' demeliyiz.
Kahramanmaraş her daim Cumhurbaşkanımızın arkasında durarak, seçim sonuçlarında göğsümüzü kabartmıştır. Bu defa da Allah nasip ederse yine büyük destekleriyle beraber büyük bir oy oranıyla İstiklal Madalyası'na yakışır desteği verecektir.
BİZE ULAŞIN