Yeniden doğuş

Adanaspor’un nöbetçi hocası, kurtarıcısı, teknik direktörü, altyapı sorumlusu Eyüp Arın, “Zor durumdayız ama çıkmadık candan umut kesilmez. Mucize yaşamak istiyoruz” dedi

Yeniden doğuş
Spor Toto Süper Lig takımlarından Adanaspor'un 'Nöbetçi Hocası' Eyüp Arın, yeniden iş başında. Turuncu-beyazlı ekibin en kötü günlerinde 'kurtarıcı' olarak hiç düşünmeksizin görevi kabul eden Arın, bu sezon ikinci kez takımının başına geçti. 23 yıldan beri Adanaspor'da görev yapan altyapı sorumlusu Eyüp Arın, çok zor bir dönemde göreve geldiğini belirterek, "Bu takımın kurtulacağına inanıyorum. Çıkmadık candan umut kesilmez. Mucizeyi gerçekleştirmek istiyoruz" dedi.

İSTEMEDİĞİM ŞEYLER
Adanaspor'da son aylarda istemediği şeylerin yaşandığının altını çizen tecrübeli teknik, "Keşke Adanaspor bu durumlara düşmese de ben de hiç akla gelmesem. Ama yapacak bir şey yok. Görevimin başındayım" diye konuştu. Lige baktığında sıralamada en alt sırada olan bir takım olduklarını ifade eden Arın, "18 takım içerisinde en zor durumda olan bir ekibiz. Ama matematiksel olarak şansımız devam ediyor. Bu şansı artırmak ve ligde kalmak için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

KEYİFLİ MÜCADELE
Futbolcularıyla bir toplantı yapan ve durumu tüm açıklığı ile masaya yatıran Eyüp Arın, "Onlara yaşananları anlattım. Dünü unutmalarını ama ders çıkartmaları gerektiğini de söyledim. Yaklaşık bir saat süren görüşmede beni can kulağıyla dinlediler. Kalan 7 haftada sahada keyif veren bir Adanaspor izletmek istiyoruz. Buna Beşiktaş maçıyla başlayacağız. Başkanımız Bayram Akgül, yöneticiler, camiamızla birlikte Adanaspor'un yeniden doğuşunu başaracağız" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN