Hayalimizi gerçek yapan lidere evet

Adana’da 2 yıl önce felç geçiren 65 yaşındaki Hasan Karanfil’in kızı Hatice Perçem “Evde bakım hizmeti alıyoruz. Doktor evimize geliyor. Hayalimizi gerçek yapan lidere ‘evet’ diyoruz” dedi

Hayalimizi gerçek yapan lidere evet
Adana'da oturan ve aslen Niğdeli olan terlik satıcısı Hasan Karanfil, 2 yıl önce felç geçirdi. Hastalıkla boğuşan talihsiz adamın imdadına devlet yetişti. Adana Dr. Aşkım Tüfekçi Devlet Hastanesi ve Çukurova Balcalı Hastanesi'nde tedavisi süren Hasan Karanfil'in kızı Hatice Perçem (30) evde bakım hizmeti kapsamında doktor ve hemşirenin evlerine kadar geldiğini söyleyerek, "Bu hizmetleri almak hayal gibiydi. Hayalimizi gerçeğe döndüren lidere oyumuzu vereceğiz" dedi.

"EVET"İ ANLATIYOR
AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevil Can'ın mahalle toplantıları devam ediyor. Yeşilyurt Mahallesi 70047 ve 75537 Sokak'ta yapılan ev toplantılarında konuşan Can, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi konusunda kadınları bilgilendirdi. Can "Padişahlık, tek adamlık iddiası doğru değil, aksine bu sistemle güç millete verilecek" dedi. 15 yıl öncesinde yaşanan yağ, tüp, benzin, sigara kuyruklarını unutmadıklarını söyleyen kadınlar, "Hizmetlerin sürmesi ve istikrar için "evet" diyeceklerini söyledi. Kadınlar arasında bulunan 30 yaşındaki 1 çocuk annesi Hatice Perçem neden "evet" diyeceklerini devletin sağlık ve eğitim hizmetleriyle açıkladı. Terlik satıcısı babasının emekli olduktan sonra beynindeki damar tıkanıklığı yüzünden felç geçirdiğini anlatan Hatice Perçem, "Çok şükür ki, devletimiz yanımızda. Babamın tedavisi sorunsuz yapılıyor. Lisede okurken kitap alamaz, arkadaşla aynı kitabı kullanırdık. Şimdi oğlumun kitapları devletten. Ailece oyumuz "evet" diye konuştu. Babası Hasan Karanfil'in felç geçirdikten sonra tedavisinin devletin sayesinde sağlıklı bir şekilde devam ettiğini söyleyen Hatice Perçem, "Çağırdığımız anda ambulans kapımızda. Hastaneye gidemediğimiz zamanlarda da evde bakım hizmeti uygulamasıyla doktor ve hemşire evimize gelip, tedaviyi yapıp, ilacını, raporunu yazıyor. Eskiden böyle bir şey hayal bile edilemezdi" dedi. Erdoğan'a teşekkür eden Hasan Karanfil ise, referandumda "Evet" diyeceğim" şeklinde konuştu.
BİZE ULAŞIN