Köprülü kavşak inşaatı başladı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün üstlendiği Yeşilvadi Köprülü Kavşağı yapımına başlandı

Köprülü kavşak inşaatı başladı
Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin'in Ankara ayağının hızlanması için girişimlerde bulunduğu Yeşvilvadi Köprülü Kavşağı projesinin yapımına başlandı. Büyükşehir Belediyesi'nin girişimleri ve Karayolları Bölge Müdürlüğü'nün üstlendiği, kent merkezinden ve Karataş bölgesinden havalimanına kesintisiz ulaşım sağlayacak olan "Yeşilvadi Köprülü Kavşağı"nın 8 ay içerisinde bitirilmesi planlanıyor. Oğuzeli bölgesine gitmek isteyen vatandaşların da kullanabileceği Yeşilvadi Köprülü Kavşak projesinin, Gaziantep'in ulaşımına büyük katkı sunacağı ifade edildi. Ulaşım Master Planı'nın bir parçası olan proje, kentin ulaşım sıkıntısını da asgariye indirecek. Yetkililer, Oğuzeli ve havalimanını kullanacak olan vatandaşların alternatif yolları kullanmalarını, alanda çalışan görevlilerin göstereceği işaretlere uymaları konusunda uyardı.

YENİ KAVŞAK İHALESİ
Diğer yandan Beyberbeyi ve Mezarlık kavşaklarında yapılacak olan köprülü kavşakların ihalelerinin yapıldığı ve nisan ayı içerisinde yapımına başlanacağı ifade edildi. Ayrıca, Şehirgösteren ve Tugay Kavşakları arasında tamamlanamayan bölümlerin imalatları için Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından ihale yapıldığı ve çalışmaya başlanacağı belirtildi.
BİZE ULAŞIN