İş dünyası sonucu sevinçle karşıladı

Referandumdan ‘evet’ çıkması sanayi ve iş çevrelerinde sevinçle karşılandı. Gaziantep’te oda başkanları ve işadamları istikrarın ekonomiye büyük katkı sağlayacağını ifade etti

İş dünyası sonucu sevinçle karşıladı
"ÇOK ÇALIŞMALIYIZ"
Referandumun sonucu Gaziantepli sanayicileri de çok sevindirdi. İstihdama koydukları katkı ile verdikleri sözü yerine getiren işadamları istikrarın ekonomiye büyük katkısı olacağı görüşünde birleşti. Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Başkanı Adil Sani Konukoğlu, halk oylaması sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını dileyerek, "Artık daha güçlü Türkiye için birlikte çok çalışma zamanıdır. Önümüze bakmalı, ekonominin şahlanması için buna öncelik vermeliyiz" dedi.

SAYGI DUYULMALI
Gaziantep Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Türkiye'de halk iradesinin bir kez daha tecelli ettiğini vurgulayarak, "Çıkan sonucun hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Aziz milletimiz tarihi bir referandumla tercihini anayasa değişikliğinden yana kullanmıştır. Sandıkta tecelli eden halk iradesine saygı duymak gerekiyor. Ülkemizin istikbali ve müreffeh yarınları için ortak hedefler doğrultusunda zaman kaybetmeden yarınlara odaklanmamız gerekiyor" diye konuştu.

BİRLİKTELİĞİN İFADESİ
SANKO Holding Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, referandumda çıkan sonucun, milletin bir ve beraber hareket etme gerekliliğinin ifadesi olduğunu belirterek, tartışmaları bir kenara bırakıp, elbirliği ile her alanda güçlü Türkiye hedefine katkı sağlamak için kenetlenmek gerektiğini söyledi. Anayasa değişikliği referandumunun Türkiye'nin hayrına olmasını dileyen Konukoğlu, milletin verdiği kararın ülkenin geleceğini belirlemede büyük rol oynayacağını belirtti.

HIZLI YOL ALINIR
Gaziantep Ticaret Odası Başkanı Beyhan Hıdıroğlu da belirsizlik sürecinin geride kaldığını belirterek artık daha hızlı yol alınacağını söyledi. Başkan Hıdıroğlu, "16 Nisan'da Türkiye'de demokratik süreçler işlemiş ve halk kararını vermiştir. Ülkemiz için istikrar ve güven ortamı son derece önemli iki faktördür. Belirsizlik sürecini ardımızda bıraktık, bundan sonra yapılması gereken, var gücümüzle çalışarak ülkemize müreffeh bir gelecek yaratmak olacaktır" dedi.

GELECEK İÇİN GÜNEYDOĞU
Anadolu İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Abdülkadir Çıkmaz, Türkiye'nin güven ve istikrarın devamı için sandıkta 'evet' dediğini söyledi. Çıkmaz, ülkenin değişim için 'evet' kararı aldığını ve bu değişimle gelecek yılların Türkiye'sinin daha güçlü olacağına inandığını belirtti.
BİZE ULAŞIN