Sırrıberk ARSLAN: Teşekkürler

Edelerime gelmeden önce referandum kampanyası süresince aldıkları tedbirlerin yanında ortaya koydukları dik duruş, net tavırlarıyla Kahramanmaraş'ta hiçbir huzursuzluğun yaşanmamasını sağlayan başta Valimiz Sayın Vahdettin Özkan'a, Sayın Emniyet Müdürümüz Doğan İnci'ye ve emrindeki tüm çalışma arkadaşlarına bu kentte yaşayan, bu ülkenin ferdi olarak en derin kalbi duygularımla saygı ve hürmetlerimi arz ediyorum.
Kahramanmaraş'ın dört bir köşesinde 2 bin 165 sandıkta yarım milyondan fazla insanın demokrasinin bir parçası olan seçme ve tercih etme haklarını özgür bir şekilde, güven içerisinde kullandırmalarını sağladıkları için gazeteci kimliğimden dolayı Kahramanmaraş halkının sesi olarak teşekkür ediyorum.
Ve Kahramanmaraş'ımın yiğit, vatansever Edeleri sizlere de milyonlarca defa teşekkürler… Önünüzde şapka çıkartıp saygı ile eğiliyorum.
Başta vatan haini FETÖ'cülerle bu seçimi siyasi seçim gibi, AK Parti seçimi gibi algılayanlarla bir olup olanları sevindirmediğiniz için.
Kahramanmaraşlı Edelerim, dedelerinden, ninelerinden kendilerine kalan 'vatan ve bayrak sevgisi' mirasını ne zaman nasıl kullanacağını bir kez daha yedi düvele göstermiştir.
Bacısının namusuna el uzatan kahpe düşmanın elini kırarak Kurtuluş Savaşı'nın meşalesini yakıp, sonu destanlarla biten bir zaferi yazan Sütçü İmam'ın, Senem Ayşe'nin, Mıllış Nuri'nin, Yörük Selim'in, Aslanbey'in torunları Kahramanmaraşlı Edelerim 16 Nisan Pazar sabahı bir başka kurtuluş destanı yazdınız.
Kalesinin bağrında "Maraş bize mezar olmadan düşmana gülizar olmaz" diyen Kahramanmaraşlı, 77 yıl önceden DNA'sına girmiş, genine işlemiş vatan-bayrak sevgisini bir defa daha kanıtlamıştır.
Ve… Ve… Sayın Mehmet Fatih Erkoç… Elbette satırlar kâfi gelmez, sayfalar yetmez Edelerimi 16 Nisan'daki bu başarıya kilitleyen isme. Büyükşehir Belediye Başkanım Sayın M. Fatih Erkoç'un bu davada gösterdiği gayreti anlatmaya.
Kampanya boyunca bir siyasetçi gibi değil, sade bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi kendi kalbinde inandığı gibi bu davayı anlattığı toplantılarıyla, ziyaretleriyle İstanbul, Konya, Kayseri, Ankara, Adana gibi metropollerin de bulunduğu 30 büyükşehir arasında Kahramanmaraş'ı Türkiye ikinci yapmasındaki sihir olmuştur.
Teşekkürler…
BİZE ULAŞIN