Otomobile silahlı saldırı: 1 kişi öldü

Adana’da Müslüm Üzer’in kullandığı araç kan davalıları tarafından kurşun yağmuruna tutuldu. Üzer öldü, oğlu ve torunu yaralandı

Otomobile silahlı saldırı: 1 kişi öldü
Adana'da oğlu ve torunuyla birlikte otomobiliyle seyir halinde iken husumetlerinin uzun namlulu tüfek ve tabanca ile açtığı ateş sonucu öldürülen Müslüm Üzer (56) toprağa verildi. Altunyüzük ailesi tarafından ateş sonucu ağır yaralanan Orhan Üzer (32) ile 9 yaşındaki oğlu Hüseyin Üzer'in tedavisi sürüyor. Olay yerinde yapılan incelemede otomobilde 28 adet kaleşnikof, 5 adet de 9 mm çapında boş kovan bulundu. 28 adet kaleşnikof mermisinin otomobile isabet ettiği ortaya çıktı. Olayla ilgili her iki gruptan gözaltına alınan 8 kişinin sorgusu sürüyor.

YAYLIM ATEŞİNE TUTULDU
Olay, merkez ilçe Yüreğir ilçesi Karataş Yolu'nun Doğankent mevkiinde meydana geldi. 01 DHR 78 plakalı otomobiliyle seyir halinde olan Müslüm Üzer'in yolu, aralarında daha önce işlenen bir cinayet olayından dolayı kan davası bulunan Altınyüzük ailesi tarafından 4 araçla kesildi. Üzer otomobilini durdurduğu anda silahlı grup aracı yaylım ateşine tuttu. Silahlı saldırıda Müslüm Üzer hayatını kaybederken, yanında bulunan oğlu Orhan ve torunu Hüseyin Üzer ağır yaralandı. Saldırıyı öğrenen Üzer ailesi hemen karşı atağa geçerek, Altınyüzük ailesinin bulunduğu ev ve işyerlerine silahlı saldırı gerçekleştirdi. Olayda ölen ya da yaralanan olmazken, ev ve işyerlerine mermi isabet etti. Cinayet masası ekipleri olaydan sonra yaptığı operasyonlar sonucunda Altınyüzük ailesinden Ferhat (22), Ramazan (29), Zülkif (26), Ferhat (28) ile Cuma Müjdeci'yi (26), diğer gruptan ise Ferit Serçek (35), Mehmet Emin Bulut (31) ve Cemal Gizlioğlu'nu (25) gözaltına aldı.

33 TANE BOŞ KOVAN
Olay yerinde yapılan incelemede Üzer ailesinin içinde bulunduğu otomobile 28 adet kaleşnikof mermisinin isabet ettiği ortaya çıktı. Ayrıca olay yerinde 5 adet de 9mm çapında tabanca kovanları bulundu. Üzer ve Altınyüzük ailelerin yaklaşık 10 ay önce 'alacak- verecek' meselesi yüzünden birbirlerine düşmüş ve silahların konuştuğu kavgada q 33 yaşındaki Ali Altınyüzük hayatını kaybetmişti. Altınyüzük ailesinin de bu ölümden Üzer ailesini sorumlu tutup, intikamlarını almak için kanlı bir plan yapıp, söz konusu olayı gerçekleştirdikleri ihtimali üzerinde duruluyor.
BİZE ULAŞIN