Uygulamalı endüstri ve mühendislik eğitimi

Adana Sanayi Odası ile Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi arasında “Endüstri ve Elektrik-Elektronik’te Uygulamalı Mühendislik Eğitimi” protokolü imzalandı

Uygulamalı endüstri ve mühendislik eğitimi
ADASO Meclis Başkanı İsrafil Uçurum ile yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu törende işbirliğine ilişkin protokol, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay ile Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç tarafından imzalandı. Protokol kapsamında, Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Endüstri ile Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümleri öğrencilerine 2017-2018 öğretim döneminden itibaren eğitimlerinin son yarıyılında işletmelerde uygulamalı eğitim verilecek.

DEĞERLİ ÜRÜNLER
ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, Çukurova Üniversitesi tekstil, endüstri, tarım makinaları, tekstil ve moda tasarımı bölümleri ile gerçekleştirilen uygulamalı mühendislik eğitimini, Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi ile hayata geçirmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Uygulamanın sanayi ve mühendislik eğitimi açısından son derece faydalı olduğunu belirten Kıvanç, sanayinin yüksek katma değerli ürün üretmeyi hedeflediğini, bunun da ancak nitelikli mühendis ve elemanlarla gerçekleştirilebileceğini vurguladı.

İŞBİRLİĞİ GELİŞMELİ
ABTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, uygulama ile öğrencilerin öğrenimlerinin son dönemini işletmelerde çalışarak geçireceklerini belirtti. Rektör Tümay, "Üniversitede alınan teorik bilgiler işletme ortamında pratikle desteklenecek, öğrenciye işletme deneyimi ve mesleki yetkinlik kazandırılacak, mezuniyet sonrasında istihdam kolaylaştırılacak" dedi. Üniversite-sanayi işbirliğinin daha çok yaygınlaştırılmasını hedeflediklerini belirten eden Prof. Dr. Tümay, "Uygulama ile daha donanımlı, işletmelerimizin taleplerine uygun mühendis yetiştirilmesine katkı sağlayacak" dedi.
BİZE ULAŞIN