FETÖ’cü Hakan Şükür darbecilere şehit demiş

FETÖ’cü Hakan Şükür’ün darbecilere ‘şehit’ dediği ortaya çıktı. Şükür’ün Twitter hesabının özel mesaj bölümünden attığı mesaj tespit ettirildi ve savcılığa suç duyurusunda bulunuldu

FETÖ’cü Hakan Şükür darbecilere şehit demiş
15 Temmuz darbe girişimi öncesinde ailesiyle birlikte ABD'ye kaçan ve hakkında yakalama kararı bulunan FETÖ'cü eski milletvekili Hakan Şükür hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu. Avukat Veysel Gök, esnaf müvekkili M.E.Y.'nin Twitter'daki hesabının özel mesaj bölümüne "Darbe teşebbüsünde bulunan şehitlerin kanında boğulacak, utanacaksınız" diye yorum yapan Hakan Şükür'ün yazdığı bu mesajın, hakkında devam eden FETÖ soruşturmalarına temel delil olacağını söyledi.

DARBECİLERE 'ŞEHİT' DEDİ
İddialara göre Adanalı esnaf M.E.Y., Twitter hesabında herkesin görebileceği profilinde Türk bayrağını kullanan Hakan Şükür'ün hesabına yorum yaparak Türk bayrağını hak etmediği eleştirisinde bulundu. Hakan Şükür de kendisini eleştiren M.E.Y.'ye hesabının özel mesaj bölümünden "Darbe teşebbüsünde bulunan şehitlerin kanında boğulacak, utanacaksınız" diye cevap verdi. FETÖ'cü Şükür'ün attığı bu mesajı emniyette tespit altına aldıran esnaf M.E.Y., avukatı Veysel Gök aracılığı ile Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

TEMEL DELİL SAYILACAK
Avukat Veysel Gök, amaçlarının adalete yardımcı olmak olduğunu belirterek, "Bahse konu bu ifadenin Hakan Şükür aleyhine başlatılan soruşturmalara temel delil niteliğinde olacağı kanaatindeyiz. Hain darbe girişiminde bulunanlara şehit ifadesini kullanmak 15 Temmuz şehitlerine, gazilerine ve bu millete apaçık ihanettir. Halen bu terör örgütünün yardakçısı olan bu insanların Türkiye Cumhuriyeti adaletine teslim edilerek millet adına yargılanmaları sağlanmalıdır" diye konuştu.
BİZE ULAŞIN