Silahlı saldırının sanıkları adliyede

Adana’da Muslüm Üzer’i öldürüp, oğlu ve torununu yaraladığı öne sürülen 14 kişi mahkemeye sevk edildi. 4 kişi tutuklandı

Silahlı saldırının sanıkları adliyede
Adana'da 5 gün önce alacakverecek meselesi yüzünden husumetli oldukları Müslüm Üzer'i (56) kaleşnikofla öldürüp, oğlu ve torununu yaralayan Altınyüzük ailesi ile onlara karşılık veren diğer gruptan toplam 14 kişi adliyeye sevk edildi. Olayın azmettiricisi olduğu ileri sürülen Mehmet Altınyüzük, "Kimseye avanta vermedim, vermem de" dedi.

HER AİLEDEN BİR KİŞİ ÖLDÜ
Altunyüzük ile Üzer aileleri arasında kan davasına dönüşen olay 21 Temmuz 2016'da başladı. İddiaya göre gübre alım satımı yüzünden iki grup Doğankent Mahallesi Mihmandar Caddesi'nde karşılıklı olarak birbirlerine silah sıktı. Çatışmada Ali Altınyüzük (35) ile diğer gruptan Hacı Gizlioğlu (53) hayatlarını kaybetti. Bu olaydan sonra iki aile birbirlerine düşman oldu. 18 Nisan günü Yüreğir'in Karataş Yolu'nun Doğankent mevkiinde Altınyüzük ailesi, Müslüm Üzer, oğlu Orhan (31) ve 9 yaşındaki torunu Hüseyin Üzer'in bulunduğu 01 DHR 78 plakalı otomobili kaleşnikof ve tabancayla yaylım ateşine tuttu. Saldırıda Müslüm Üzer hayatını kaybederken, oğlu ve torunu ağır yaralandı. Saldırıyı öğrenen Üzer ailesi de Altınyüzük ailesinin bulunduğu ev ve işyerlerine silahlı saldırı gerçekleştirdi. Olay yerinde yapılan incelemede Üzer ailesinin içinde bulunduğu otomobile 28 adet kaleşnikof mermisinin isabet ettiği ortaya çıktı. Ayrıca olay yerinde 5 adet de 9 mm çapında tabanca boş kovanı bulundu. Cinayet masası ekipleri olaydan sonra her iki aileden Ferit Serçek, Mehmet Emin Buluç, Cemil Gizligöl, Cuma Müjdeci, Hikmet Özgüven, Sedat Buluç, Özgür Üzer, Ramazan, Zülkif, Ferhat, Mehmet, Veli, Ferhat Altınyüzük ile K.K.'yi gözaltına alındı. 4 kişi tutuklandı. Öte yandan cinayet masası ekipleri silahlı saldırıyı gerçekleştirmesi sonucu Müslüm Üzer'i öldürdüğü, oğlu ve torunun yaraladığı iddia edilen Cemal Altunyüzük'ü her yerde arıyor.
BİZE ULAŞIN